Aktualności
09.05.2024

Józef Skrzek: Odyseja miłości jest dla mnie wszystkim...

20 kwietnia na Olsztyńskiej Scenie Jazzowej u Mirka Masztalerza w Stajniach Dragonów miał miejsce szczególny koncert. Jego głównym bohaterem był Józef Skrzek. O przeszłości, przyszłości, marzeniach i muzyce rozmawiała z nim Marta Wróblewska. Posłuchajcie!

 

Mistrz Józef Skrzek, którego droga muzyczna rozpoczęła się od Tria Mariolaine & Swinging Soul Corporation, które towarzyszyło wokalistce z Indonezji Mariolaine, po drodze współpracował z grupą Beakout, w której grał na pianienie i gitarze basowej. Tworzył również z największymi artystami polskiej sceny. Między innymi z Apostolisem Anthimosem, Andrzejem Przybielskim, Jerzym Piotrowskim a przez jakiś czas również z Czesławem Niemenem. Ale jego najważniejszym projektem jest oczywiście SBB - zespół, którego nikt na świecie nie potrafi powtórzyć.

Aktualna droga Józefa Skrzeka, to występy z córką Mią i współtwórcą zespołu "Miłość" - Maciejem Sikałą (który niebawem również odwiedzi Olsztyn, już z solowym projektem). Mistrz zdradził nam tajemnicę o nadchodzącej płycie, która - jak mówi - "jest dla niego wszystkim", ponieważ zadedykował ją swojej zmarłej Żonie Alinie.

O przeszłości, przyszłości, marzeniach i muzyce rozmawiała z nim Marta Wróblewska. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: