Aktualności
03.07.2024

Mary Rumi w dialogu z poetką

Album "Portret" to najnowsza pozycja w dyskografii Mary Rumi - multiinstrumentalistki, wokalistki, kompozytorki i aranżerki. Płyta w formie cyfrowej to sfinalizowanie sześciomiesięcznej pracy stypendialnej, w której wdała się w słowno-muzyczny dialog z poetką Marią Pawlikowską-Jasnorzewską. W nagraniach live ciepłe brzmienie fortepianu łączy się z wyrazistym głosem Artystki, co stanowi ciekawą propozycję muzyczną nie tylko dla fanów jazzu. O pracy nad tym krążkiem opowiedziała Michałowi Napiórkowskiemu. Posłuchajcie!

Mary Rumi ponownie zaprasza do swojego muzycznego pamiętnika. Tym razem w bardziej intymnej, solowej atmosferze przy fortepianie. Muzyczny dialog Mary Rumi z Marią Pawlikowską-Jasnorzewską to najnowszy projekt Artystki, zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na płycie znajduje się 10 utworów, z tekstami takich wierszy jak: "Róża, lasy i świat", "Spalone rękopisy" czy "Stwórca".

To nie tylko "poetka miłości", jej klucz metafor, spostrzeżeń i świadomość społeczna sprawiały, że czułam się jak w "emocjonalnym domu". Nie potrafię wyobrazić sobie bardziej osobistego spotkania z poetką, niż w formie takiej ponadczasowej współpracy i na zawsze będę już czuła, że wymieniłyśmy się pamiętnikami na przestrzeni stu lat. – tłumaczy Mary Rumi.

Cyfrowo wydany album jest dostępny we wszystkich najpopularniejszych serwisach streamingowych, takich jak: Spotify, Tidal, YouTube Music czy Apple Music. W drugiej połowie lipca odbędzie się premierowy koncert, podczas którego nie zabraknie niespodzianek muzycznych i wizualnych, przygotowanych przez Artystkę.

Posłuchajcie rozmowy Michała Napiórkowskiego!

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: