Aktualności
11.04.2022

Alameda, czyli organiczna muzyka elektroniczna

"Nigdy nie czułem się komfortowo, z tym co dotychczas robiłem jako Alameda 5" - przyznał przed koncertem w Olsztynie Jakub Ziołek. Michał Napiórkowski pytał go także o wydaną w lutym nową płytę formacji -  "Spectra, Vol.1" oraz nowe formy muzycznej kreacji. Posłuchajcie!

Jakub Ziołek to pochodzący z Bydgoszczy przedstawiciel muzycznego środowiska poszerzającego ramy muzyki niezależnej. Jest znany z takich projektów jak m.in. Stara Rzeka, Hokei, Tien Lai, wszystkich wcieleń Alamedy oraz wytwórni Brutality Garden. Pod koniec lutego ukazała się kolejna płyta grupy Alameda "Spectra, Vol.1" ukazująca nowe, elektroniczno-klubowe oblicze formacji. Materiał został zaprezentowany na żywo w sali kameralnej pod amfiteatrem w Olsztynie 1 kwietnia.

"Szybko nudzimy się jako muzycy, mamy nowe pomysły i inspiracje. To nie pomaga osadzić się jakimś stylu, jakiejś formie wyrazu" - zauważa Jakub Ziołek. W wywiadzie opowiada o roli gitary w swojej twórczości, symbiozie elektroniki i tradycyjnego instrumentarium, kreowaniu gatunku o nazwie 'konk", miłości do muzyki luzofońskiej oraz inspiracjach płynących z Afryki.

Z Jakubem Ziołkiem spotkał się Michał Napiórkowski. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: