Aktualności
13.04.2022

Izabela Szafrańska nagrała płytę w Olsztynie

Izabela Szafrańska pod koniec marca wydała swoją drugą płytę. "Żydowska Ulica/Jewish Street" to zbiór piosenek, które towarzyszą jej już od dziesięciu lat. Do zarejestrowania ich w studiu wokalistkę zachęcił... Piotr Sołoducha - lider grupy Enej. Posłuchajcie, jak powstawał album.

 

"Tak naprawdę zawsze marzyłam o płycie z muzyką żydowską. Zajmuję się nią od 10 lat. To mój ukochany projekt" - przyznała na antenie Radia UWM FM Izabela Szafrańska. Wokalistka na co dzień współpracuje z Kornelem Kondrakiem, który jest perkusistą zespołu Enej. Ten zaś przedstawił jej materiał liderowi olsztyńskiej grupy. "Piotr Sołoducha zaprosił mnie do współpracy. Bardzo spodobał mu się materiał i zaproponował nagranie płyty. Zagrał także w jednym z utworów na akordeonie. To był wspaniały i bardzo owocny czas w Olsztynie."

Album zarejestrowano w Olsztynie - w Enej Studio. Znalazły się na nim piosenki śpiewane m.in. w języku polskich, hebrajskim i hiszpańskim. W tym tak dobrze znane utwory jak: "Rebeka", "Warszawo Ma" czy "Hallelujah". "Kultura żydowska to taka ukryta mistyka. To przepiękne, glębokie utwory - z getta warszawskiego, ale również klezmerskie, bardziej energetyczne."

Z Izabelą Szafrańską rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: