Aktualności
28.04.2022

Przebudzenie Agi Gruczek

Aga Gruczek to pianistka, kompozytorka i liderka grupy, w której skład wchodzą także: kontrabasista Michał Aftyka i perkusista Kacper Majewski. Za młodym zespołem pierwsze sukcesy i wyróżnienia na konkursach jazzowych. Niebawem ma ukazać się jego debiutancka płyta "Awakening".

Foto: Jarek Poliwko

"Nie wyobrażałam sobie, że będę miała tak szybko zespół pod swoim nazwiskiem, grającym moje kompozycje. Płyta to podsumowanie kilku ostatnich lat " - mówi Aga Gruczek w rozmowie z Michałem Napiórkowskim. "Grając w trio, czuję, że spoczywa na nas duża odpowiedzialność, jesteśmy bardziej na świeczniku. W takim małym składzie fajne jest to, że kiedy ta klasyczna formuła się wyczerpie, to zaczynam eksperymentować. Wiem, że nie użyłam 1/10 możliwości tego zespołu".

"Jeszcze się uczę, kończę studia za dwa miesiące. Znam ludzi, którzy twierdzą, że studia muzyczne są im niepotrzebne, albo kończą pierwszy stopień studiów i już nie idą dalej. Myślę, że byłam po każdej stronie barykady" - przyznaje artystka, wspominając swoje doświadczenia podczas nauki w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie i na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi.

Trio Agi Gruczek zadebiutowało w Galerii Sowa podczas teatralno-muzycznej imprezy pod hasłem Pierwsza Izba Na Saturnie 21 kwietnia. "Mam w Olsztynie trochę bliskich osób. Mam nadzieję, że zagramy tutaj jeszcze nie raz!"

Posłuchajcie wywiadu Michała Napiórkowskiego!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: