Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Pan od muzyki, pan od życia...

  Sistars, Plan B, Spoken Love, Łąki Łan - to tylko niektóre projekty muzyczne, które w ostatnich dwudziestu latach współtworzył Bartek Królik. Przed rokiem zadebiutował natomiast solowym krążkiem "Pan od muzyki". O nim, ale też swoich muzycznych początkach w Olsztynie opowiedział Joannie Nawotce.

 • Baasch: Muzyka naprawdę jest potrzebna ludziom

  Z swoją ostatnią płytę "Noc" otrzymał w tym roku Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika. A swoim koncertem na tegorocznym Olsztyn Green Festivalu potwierdził, że zasługuje na miejsce w czołówce polskich artystów reprezentujących ten gatunek. Na plaży nad jeziorem Ukiel rozmawialiśmy z Baaschem.

 • Jesienią ukaże się nowy polityczno-społeczny album Misi Furtak

  Podczas Olsztyn Green Festivalu nasze plenerowe studio radiowe odwiedziła m.in. Misia Furtak. Opowiedziała nam o swojej nowej płycie, która ma się ukazać już w listopadzie. Przyznała też, że - podobnie jak wielu gości imprezy nad jeziorem Ukiel - jest pod wrażeniem jej klimatu i tej przestrzeni.

 • Sorry Boys zapowiada nową, bardzo emocjonalną płytę

  Zespół Sorry Boys czas koncertowego zawieszenia wykorzystał twórczo. Grupa ma już gotowy materiał na nowy album. Płyta ukaże się wiosną 2022 roku. Jaka będzie? O tym podczas Olsztyn Green Festivalu opowiedziała nam Bela Komoszyńska. Z wokalistką spotkał się Piotr Szauer.

 • Muniek Staszczyk o powrocie T.Love i nowym albumie

  Wiosną 2022 roku ma ukazać się nowy album grupy T.Love. O pracy nad tym wydawnictwem i kulisach powrotu zespołu do studia i na scenę, ale też projekcie "Muniek i Przyjaciele" Zygmunt Staszczyk opowiadał nam podczas Olsztyn Green Festivalu. A spotkała się z nim Marta Wróblewska.

 • Arek Kłusowski: Już pracuję nad trzecią płytą

  Arek Kłusowski podczas Olsztyn Green Festivalu promował wydaną wiosną płytę "Lumpeks". O piosenkach ze swojego drugiego krążka, ale też pisaniu tekstów dla polskich wokalistek opowiadał w studiu Radia UWM FM. Zdradził także, że pracuje już nad kolejnym wydawnictwem.

 • Kirszenbaum na Olsztyn Green Festivalu

  Krakowski duet Kirszenbaum otwierał w tym roku jeden z koncertów Olsztyn Green Festivalu. Oczarował swoją muzyką publiczność zgromadzoną pod małą sceną. Z Kacprem Szpyrką i Jakubem Wiśniewskim na plaży nad jeziorem Ukiel rozmawiała Maja Romaniewicz. M.in. o wydanej w tym roku drugiej płycie "Się".

 • Publicystyczny i rozrywkowy Organek

  Zespół Organek wydał pod koniec lipca album "Ocali nas miłość" - upamiętniający kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. A już w październiku ukaże się trzeci regularny krążek grupy - "Na razie stoję, na razie patrzę". O pracy nad tymi płytami podczas Olsztyn Green Festivalu opowiadał...

 • PARA pracuje nad EP-ką

  Grupa PARA wróciła na scenę po dłuższej przerwie. 11 sierpnia zespół wystąpił w Olsztynie w ramach cyklu Młoda Polska. Aleksandra Jabłońska, Jakub Cybula i Piotr Królikowski w studiu Radia UWM FM opowiadali o swoich planach. Zdradzili m.in. że pracują nad debiutancką EP-ką.

 • Nie organizuję koncertów dla pieniędzy

  Pracował jako dziennikarz w wielu ogólnopolskich mediach. Miał swoje programy w radiu i telewizji. Rzucił to wszystko, by zająć się organizowaniem kameralnych koncertów. Przez 15 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4 tysiące wydarzeń w Polsce i 20 innych krajach. Poznajcie Bartosza Borowicza.

 • Poznajcie laureatów konkursu Fest Muza 2021

  Zespół Chrust z Gdańska wygrał tegoroczną edycję konkursu młodych kapel Fest Muza. Druga nagroda trafiła do poznańskiej grupy Willa Kosmos. Natomiast trzecią podzieliły się: IKSY oraz The Embers. Laureatów poznaliśmy 6 sierpnia w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie.

 • Natalia Grosiak o dwudziestoleciu Mikromusic

  Wrocławska grupa Mikromusic w przyszłym roku będzie świętować swoje 20-lecie. W planach ma m.in. koncerty z udziałem wyjątkowych gości. 6 sierpnia zespół wystąpił w olsztyńskim amfiteatrze. A Natalia Grosiak opowiedziała nam o powrocie na scenie po pandemicznej przerwie. Posłuchajcie!

 • Adam Borkułak w audycji Gramy Swoje

  Adam Borkułak - związany z olsztyńskimi grupami Fajrant i Kapiszony - zapraszał w audycji Gramy Swoje na... swój Koncert Urodzinowy. Wojtek Miśkiewicz pytał o przeszłości i przyszłość obu grup. Ale też trzeciej - Skauci - która jako niespodzianka pojawi się na scenie 13 sierpnia.

 • Ćwierć wieku z Grupą MoCarta

  Grupa MoCarta bawi i uczy już ponad 25 lat. Wszystko zaczęło się na studiach. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolesław Błaszczyk 23 lipca wystąpili w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie. Z muzykami spotkała się Marta Wróblewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Karolina Lizer w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Karolina Lizer. Pochodząca ze Stręgielka pod Węgorzewem młoda wokalistka i kompozytorka opowiadała o swojej debiutanckiej płycie "Lśniąca. Łąkowe historie", a także występie w koncercie "Debiuty" zeszłorocznej edycji Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 • Marcin Świetlicki: Pisząc teksty liczę się z basem

  Najnowszy projekt muzyczny poety i wokalisty Marcina Świetlickiego pierwszy raz pojawił się w naszym regionie. Zespół Morświn zaprezentował materiał z wydanej wiosną płyty "Rewolucjaaa" podczas charytatywnego koncertu w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie koło Olsztyna.

 • Cezary Makiewicz w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje był Cezary Makiewicz. Z autorem przeboju "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa" rozmawialiśmy m.in. o Pikniku Country, ale też jego ostatnich nagraniach i planach na najbliższe miesiące. Posłuchajcie!

 • Wszechświat Anny Byaaz

  Anna Byaaz wydała właśnie płytę "Universe". Wrocławska wokalistka działała dotąd w takich projektach jak Byanca&Funktomas czy Polly Wants To Be A Hero. W ostatnim czasie skupiła się na muzyce elektronicznej i współpracy z producentem oraz instrumentalistą Pawłem Konikiewiczem. Wykłada również w Szkole...

 • Małe Przyjemności na Dni Olsztyna

  Marta Andrzejczyk i Ewa Pawlak poznały się przed laty w teatrze. Jednak gdy po dłuższej przerwie spotkały się ponownie w Olsztynie... zaczęły pisać piosenki. Tak powstały Małe Przyjemności. Do projektu zaprosiły jeszcze Piotra Banaszka. A 22 lipca zaprezentują się publiczności w Olsztynie.

 • Lasota w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był Lasota - lider olsztyńskiej grupy Varmia. Rozmawialiśmy o najnowszej, wydanej w tym roku płycie "Bal Lada", ostatnich miesiącach w życiu zespołu oraz jego najbliższych planach koncertowych. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: