Aktualności
18.09.2022

Jesień witamy koncertowo!

W tym tygodniu w pubie LAS wystąpią Darek Kozakiewicz z zespołem oraz grupa Besides. Galerię Sowa odwiedzi legenda polskiego jazzu - formacja Laboratorium. Natomiast w Carpenterze coś dla miłośników mocnego grania. Zagrają: Dom Zły i Czerń. Sprawdź koncertowy rozkład jazdy!

22 września (czwartek) - Galeria Sowa, 19:00

LABORATORIUM

Legenda polskiej sceny jazzowej, która od 1970 roku zachwyca słuchaczy w Polsce i na Świecie - LABORATORIUM już 22 września zagra na koniec lata w Olsztynie, w koncertowym składzie:
JANUSZ GRZYWACZ– piano, el.piano, synth, vocoder, loops programming
MAREK STRYSZOWSKI – soprano sax, alto sax, vocals
KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI – bass guitar, midi bass guitar
MARCIN ŚCIERAŃSKI – drums
MAREK RADULI – guitar

Laboratorium po 32 latach w 2018 roku powróciło z 10 w swojej karierze, nowym studyjnym albumem „NOW” nagranym w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz Grzegorz Grzyb. Na płycie znalazło się 10 utworów - soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w audycji Uwierz w Muzykę.

23 września (piątek) - pub LAS, 19:30

DAREK KOZAKIEWICZ

Trasa HOT TOUR 2022 zawita do Olsztynie. W pubie LAS wystąpi jeden z najlepszych polskich gitarzystów ostatnich dekad - Dariusz Kozakiewicz. Koncertowy projekt DAREK KOZAKIEWICZ LIVE - kompozytora i gitarzysty znanego przede wszystkim z zespołów Breakout, Test i Perfect - powstał z potrzeby grania na żywo i kontaktu z publicznością.

Darek Kozakiewicz przez 50 lat pracy twórczej współpracował z artystami takimi jak Anna Jantar, Robert Chojnacki, Jan Borysewicz czy Natalia Sikora. W obecnym składzie można usłyszeć Justynę Panfilewicz, wokalistkę obdarzoną nietuzinkową barwą głosu, kompozytorkę i autorkę tekstów, zdobywczynię głównych nagród w ponad 30-tu ogólnopolskich festiwalach.

Podczas koncertów usłyszycie znane przeboje grupy TEST, powspominacie przy pięknych tekstach Bogdana Loebla, wyszalejecie się do muzyki Hendrixa. Koncerty HOT TOUR 2022 to podróż w czasie pełna wirtuozowskiej gry gitarowej Darka Kozakiewicza przy akompaniamencie rockowego zespołu stworzonego przez Justynę Panfilewicz, Tomka Płonkę i Sławka Puchałę.

Jako support wystąpi zespół 1965, który powraca z nowym albumem. "Panther", to hard rockowy soundtrack do nigdy nienakręconego filmu science fiction z lat 80. To wybuchowa mieszanka glam metalu i space rocka, która zabierze Was na intergalaktyczny trip po dystopijnym świecie przyszłości, a Waszym przewodnikiem będzie kosmiczna pantera-cyborg..

Wejściówki do wygrania w  poniedziałek, wtorek i środę w audycji UWM FM Po Południu oraz w czwarek w Uwierz w Muzykę.

24 września (sobota) - pub LAS, 20:30

BESIDES

Besides po pandemicznej przerwie wracają do grania! Tej jesieni pojawi się w Polsce i za granicą prezentując m.in. materiał z płyty "Bystanders", która doczeka się w końcu właściwej premiery na koncertach. "Nie możemy się już doczekać spotkań z Wami oraz wspólnego przeżywania emocji" - zapowiadają muzycy.

Wejściówki do wygrania we wtorek i środę w audycji Uwierz w Muzykę.

24 września (sobota) - Galeria Usługa Jazz Bar, 19:00

ARTUR DUTKIEWICZ / PIOTR MALEC - piano tabla ethnojazz session

Zapraszamy na koncert wyjątkowego duetu muzycznego. Fortepian jazzowy w połączeniu z egzotyczną tablą daje ciekawe brzmienia - instrumentu wybitnie europejskiego ze starożytnym instrumentem perkusyjnym wykorzystywanym szeroko w klasycznej muzyce indyjskiej. Medytacyjno-transowe dźwięki zabrzmią w oryginalnych orientalnych rytmach, oczyszczając emocje, wznosząc i przybliżając nas do źródła. Usłyszymy utwory z różnych kultur świata oraz współczesne mazurki Artura Dutkiewicza opracowane na dwa instrumenty: fortepian i tablę.

Wejściówka do wygrania w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

25 września (niedziela) - Carpenter Inn, 19:00

DOM ZŁY + CZERŃ

Dom Zły powstał w Puławach w 2016 roku. Ciężko ich zaszufladkować. To depresyjna i melancholijna hardcore punkowa machina romansująca z post/black metalem, okraszona screamo i crustem. W 2019 roku na miejscu wokalisty Krzyśka pojawiła się Ania, która niewątpliwie namieszała na lokalnej scenie i tchnęła w zespół nową energię. W lipcu 2021 roku wypuścili EPkę “Śnisz bory tak gęste”, która została albumem miesiąca Metal Hammer Polska i często pojawiała się w podsumowaniach dziennikarzy i nie tylko jako album roku 2021. Każdy z koncertów zespołu, to potężna dawka emocji i agresji, wobec której nikt nie pozostaje obojętny.

Czerń powstała w Warszawie pod koniec 2013 roku. Wydała kolejno: DIY EP, split z zespołem Kaldera oraz LP "Zgliszcza". Gra mieszaninę hardcore, sludge, post-, death metalu oraz black metalu. W sierpniu pojawiło się najnowsze wydawnictwo zespołu pt. "Czerń" wydane przez Arcadian Industry.

Wejściówki do wygrania w środę w audycji Uwierz w Muzykę i w czwartek w Zakładzie Patologii Dźwięku. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: