Aktualności
12.03.2023

CEiIK koncertowo: 35-lecie zespołu Big Cyc

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na jubileuszowy, elektryczny koncert zespołu Big Cyc. Autorzy wielu ogólnopolskich przebojów wystąpią w piątek 24 marca w auli przy ul. Kościńskiego 11. Dla słuchaczy mamy zaproszenia. 


24 marca (piątek) - aula CEiIK, 20:00

BIG CYC

Big Cyc to legendarna formacja cyrkowo-rockowa, która wielokrotnie stawała się obiektem medialnych sensacji. Kariera grupy zaczęła się w poprzedniej epoce, w czasach w których brakowało wszystkiego, od jedzenia i picia, po paszporty i walutę. Big Cyc wstrzelił się znakomicie w swój czas, bo połączył melodyjny punk z ironią i kąśliwym humorem Pomarańczowej Alternatywy.
Isteniejący od 35-lat zespół stworzył wiele nieśmiertelnych przebojów ("Berlin Zachodni", "Makumba", "Rudy się żeni") i niezapomnianych płyt ("Z partyjnym pozdrowieniem ", "Wojna plemników", "Moherowe berety"). Big Cyc od lat walczy z paranoją codzienności w uszczypliwy sposób komentując zastaną rzeczywistość.

Podczas jubileuszowej trasy, oprócz znanych hitów, w programie pojawią się dawno nie wykonywane piosenki z początku działalności oraz numery z ostatniej płyty "Czarne słońce narodu".

BIG CYC zagra w składzie :
Dżej Dżej - bass wokal
Dżery - bęben
Piękny Roman - gitara
Skiba - atrakcja wieczoru
oraz
Gadak - klawisze
Maras - gitara

Zaproszenia czekają w poniedziałek (Radio Rano), wtorek (UWM FM Po Południu), środę (Radio Rano), czwartek (UWM FM Po Południu) i piątek (Radio Rano) oraz w tygodniu poprzedzającym koncert. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: