Aktualności
17.09.2023

Pierwszy jesienny weekend w olsztyńskich klubach

Scena Zgrzyt zaprasza w tym tygodniu na koncert grupy  Schizma, której towarzyszyć będą dwa inne składy: Jaws i Miam. Głośno będzie także w pubie LAS, gdzie zagrają szwedzkie grupy death metalowe - Mara oraz After Earth. W weekend wystąpią tam również Wind Down i Vinnie Moon. A Galeria Sowa gościć będzie grupę Cotton Wing.

18 września (poniedziałek) - Galeria Sowa, 19:00

GERRY JABLONSKI BAND

Grupę tworzą harmonijkarz Piotr Narojczyk, charyzmatyczny gitarzysta, wokalista i główny twórca repertuaru Gerry Jablonski, wszechstronny i utalentowany basista Grigor Leslie obracający się również w jazzowych kręgach (stąd ksywa "profesor"), a także młody, energiczny i świetnie śpiewający Lewis Fraser, który na stanowisku perkusisty zastąpił zmarłego w 2014 roku Dave'a Innesa.

Przez ten czas ekipa zaskarbiła sobie przychylność tysięcy fanów zarówno w Wielkiej Brytanii (gdzie stała się jednym z najważniejszych przedstawicieli sceny bluesowej), jak i w innych innych częściach Europy grając regularne trasy koncertowe w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech czy Francji.

22 września (piątek) - pub LAS, 20:00

MARA + AFTER EARTH

W olsztyńskim pubie LAS wystąpią przedstawiciele melodyjnego death metalu prosto ze Szwecji: Mara & After Earth. Jako support zagra także grupa Exile.

Wejściówki do wygrania w poniedziałek oraz w środę w audycji Uwierz w Muzykę.

23 września (sobota) - Scena Zgrzyt, 19:00

SCHIZMA + JAWS + MIAM

23 września na olsztyńskiej Scenie Zgrzyt wystąpi zespół-klasyka polskiego hardcore'u - Schizma, w towarzystwie dwóch innych składów: Jaws i Miam.

Schizma to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych, zarówno w kraju jak i za granicą, polskich zespołów hardcore. Zespół powstał w 1990 roku i przez ponad trzy dekady istnienia, mimo szeregu roszad personalnych, nieprzerwanie gra, nagrywa i jest wierny bezkompromisowej stylistyce i przekazowi charakterystycznemu dla niezależnej sceny hc. Dorobek Schizmy to ponad dziesięć wydawnictw, lecz to czym żyje zespół i co jedna mu rzesze oddanych ludzi to występy na żywo, odzwierciedlające to co najważniejsze w hc: energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów.

Schizma zagrała blisko tysiąc koncertów w całej Polsce oraz kilkunastu krajach i mimo upływających lat wciąż gra zarówno małe lokalne gigi jak i duże festiwale docierając wszędzie gdzie płonie lub tli się ogień sceny niezależnej. Zespół dzielił scenę z takimi uznanymi składami jak Length Of Time, l’Espirit Du Clan, Strife, Madball, Integrity, Terror jak również Vader, Kreator, Cannibal Corpse, Anthrax czy DRI. Rok 2023 przynosi długo wyczekiwany nowy album długogrający „Upadek” wydany nakładem wytwórni Piranha Music. Album, po dwóch ostatnich EPkach “Dla Was” i “O Nas” oraz LP “Whatever It Takes Whatever It Wrecks“, kontynuuje nową erę w działalności grupy.

Wejściówki do wygrania od poniedziałku do czwartku w audycji UWM FM Po Południu.

23 września (sobota) - pub LAS, 20:00

WIND DOWN + VINNIE MOON

Grupa Wind Down powstała w styczniu 2021 roku. Założyli ją: Damian „Blady” Jurek i Wojciech „Świerszcz" Wojtyczek - muzycy zespołu Thetragon, który w 2020 roku zakończył swoją działalność. Dołączyli do nich: Kuba Czubik znany z zespołu Ciryam, Władysław Zawojski z formacji Last Time oraz Marcin Borula. W takim składzie po kilku miesiącach wspólnych prób nagrali debiutancki materiał zatytułowany „Uśpieni Ludzie”.

Vinnie Moon na co dzień mieszka w Glasgow. W Olsztynie zaprezentuje znane i lubiane światowe szlagiery.

Wejściówki do wygrania w piątek w audycji UWM FM Po Południu.

24 września (niedziela), Galeria Sowa, 18:00

COTTON WING

Cotton Wing to trójmiejska formacja, w muzyce której odnajdziemy rhythm & blues, rock, funk oraz elementy country. Zespół wygrał najważniejsze polskie festiwale bluesowe m.in. Rawa Blues, Water Blues Festiwal i wiele innych. W 2018 roku został nominowany do International Blues Challenge Memphis T.N. USA.

W 2015 roku wydali autorski album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Obecnie kończą prace nad drugą w pełni autorską płytą. Materiał z obu płyt będzie prezentowany na koncercie.

Wejściówka do wygrania w czwartek w audycji U Progu Bluesa.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: