Aktualności
07.07.2024

Sad Smiles zwycięzcą Fest Muzy 2024!

Grupa Sad Smiles z Tarnowa zdobyła główną nagrodę ogólnopolskiego konkursu młodych zespołów FEST MUZA 2024. W tym roku zgłosiło się do niego ponad 300 wykonawców! W finale w niedzielę 7 lipca na scenie Amfiteatru im. Czesława Niemena zaprezentowało się sześć najlepszych.

 

Do finału konkursu FEST MUZA zakwalifikowali się w tym roku: Black Radio, KAST., Kuba Folwarczny, Madame Affair, Sad Smiles i Violet Ambulance. Te zespoły zaprezentowały się publiczności i jury (w składzie: Robert Lesiński, Adam Miller, Piotr Pancer, Mariusz Sieniewicz i Piotr Szauer) 7 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

A tak prezentuje się werdykt:

I nagroda - Sad Smiles
II nagroda - Black Radio
III nagroda - KAST.

Dodatkowe wyróżnienia:
- promocja na antenie Radia UWM FM: Sad Smiles
- sesja nagraniowa i promocja na antenie  Radia Olsztyn: Black Radio
- udział w Międzynarodowym Festiwalu Blender Art Festival 2025: Black Radio

Nagrody rzeczowe:
- zestaw do homerecordingu - Violet Ambulance
- gitara elektryczno-akustyczna Fender -  Kuba Folwarczny
- słuchawki Shure Aonic40 - Madame Affair

"Jesteśmy zespołem składającym się z czterech nastolatków, którzy kochają muzykę. Nie określamy się jednym gatunkiem muzycznym. Tak naprawdę - robimy to, co robimy, aby ludzie mogli znaleźć odłamek siebie w naszych piosenkach, zarówno od strony tekstowej, jak i instrumentalnej" - piszą o swojej twórczości Sad Smiles. To grupa przyjaciół z jednej tarnowskiej szkoły. W przyszłym roku będą zdawać maturę, a już mają na swoim koncie sporo sukcesów. Wystąpili na głównej scenie OFF Festiwalu, wygrali Jarocińskie Rytmy Młodych a niebawem wystąpią na scenie Męskiego Grania.

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. A laureatów przedstawimy Wam w czwartek 11 lipca po 10:00 w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: