Aktualności
16.08.2020

Jeszcze więcej koncertów na koniec lata w Olsztynie

18 sierpnia (wtorek) - Scena Staromiejska, 20:00

GUZIK COVER BAND

Członkowie zespołu to ludzie zaangażowani w różne projekty i związani z muzyką na co dzień. Wokaliści grupy współpracują z Teatrem Buffo. Guzik to formacja młodych pełnych energii osób, a przede wszystkim doświadczonych muzyków z dużym obyciem scenicznym. Repertuar zespołu to potężna dawka pozytywnej energii i znakomicie wyselekcjonowane covery w wyjątkowych aranżacjach.

Wstęp wolny!

19 sierpnia (środa) - Scena Staromiejska, 20:00

MIETEK FOLK

Mietek Folk to znany w całym kraju wykonawca piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie MIETEK FOLK OLSZTYN to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.

Wstęp wolny!

19 sierpnia (środa) - Pub Carpenter Inn, 20:00

ŁYDKA GRUBASA

Akustyczny koncert olsztyńskiej grupy w ramach wakacyjnej trasy "Grube Upudlenie". "Tym razem zamiast przesterów będziemy trącać struny w gitarach akustycznych. Ale – uwaga – to nie będzie smęcenie smutasa ze wzrokiem wbitym w siną dal, o nie! Wjeżdżamy z normalną, rockową energią i pełnym nagłośnieniem, śpiewamy razem piosenki, bawimy się hucznie i napawamy okolicznościami oraz pozytywnymi dźwiękami" - zapowiadają muzycy. "Pogramy hiciory, zapodamy Wam coś nowego, bez zamulania, za to w troszkę innej wersji niż do tej pory. Zapraszamy serdecznie, bądźcie z nami, otwórzcie uszy na Łydkę inną niż zawsze, ale na pewno tak samo- nie do końca normalną."

20 sierpnia (czwartek) - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie, 20:00

KABARET LALECZNYCH HALABARDNIKÓW

Czy w teatrze lalek możliwa jest rewolucja? Co się wydarzy, jeśli władzę przejmą w nim lalki? A może już przejęły? "Kabaret Lalecznych Halabardników" to odpowiedź dla wszystkich dorosłych, twierdzących że Teatr Lalek jest dla dzieci. To opcja także dla tych, którzy doceniają absurdalny humor i podchodzą do otaczającej rzeczywistości z przymrużeniem oka (albo obu...).

Przedstawienie powstało z inicjatywy Tajnej Kapituły Wyzwolenia Artystycznego. Sam spektakl to nietypowy zbiór historii aktorów i lalek, wzbogacony o dobrze znane hity i hiciory z polskiego i zagranicznego muzycznego podwórka. Spektakl nie zawiera lokowania produktu, a jedynie dużo dobrego, absurdalnego humoru.

Spektakl dla widzów pełnoletnich, a szczególnie sympatyków ogólnopolskiego Plebiscytu - Halabardy. Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. W spektaklu wykorzystano fragment utworu Henryka Ibsena pt.: „Hedda Gabler” w przekładzie Józefa Giebułtowicza.

Autor: Andrzej Bartnikowski
Reżyser: Andrzej Bartnikowski
Koncepcja: Tajna Kapituła Wyzwolenia Artystycznego
Aktorzy: Tomasz Czaplarski, Monika Gryc, Agnieszka Harasimowicz, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Jagna Polakowska

Wejściówki do wygrania w poniedziałek, wtorek i środę w audycji UWM FM Po Południu.

21 sierpnia (piątek) - Galeria Sowa, 20:00

SWIERNALIS

Swiernalis debiutował w 2016 roku kiedy to nakładem wydawnictwa Kayax ukazała się jego płyta o tajemniczym tytule "Drauma". Ten wokalista, tekściarz i instrumentalista przez 4 lata szukał kolejnych etapów swojej muzycznej drogi i kompanów radzących sobie z jego oczekiwaniami. W międzyczasie wypuścił 3 single 'Pergamin', 'Blizny', 'Szaleniec' (feat. Michał Kmieciak) eksperymentując z brzmieniem i nie dając o sobie zapomnieć słuchaczom. Obecnie przygotowuje się do wydania drugiego albumu, który zwiastuje szybszy i bardziej elektroniczny rozdział w jego muzyce.

Przedsmak stanowi utwór "Blizny", który usłyszeć można w radiostacjach na terenie całej Polski, a który to opowiada historię zakończenia nieszczęśliwej miłości i ran, które zadają sobie ludzie w niedobranych związkach. Oprócz "Blizn" Swiernalis zaprezentuje kilka nowych utworów, jak również dwa single z pierwszej płyty - wakacyjne "Dzikie palmy" i niepokojące studium przypadku choroby w "Sierści". Wszystko to w zgranym kwintecie, w którym w basowe struny uderza Adam Świerczyński (Rosalie, Jimek), w te lżejsze, gitarowe Kacper Budziszewski (Fismoll), pałeczki dzierży Adam Fordon, zaś dźwięki pianina i syntezatorów lepsze niż tryb budowania w Simsach wygrywa Szymon Siwierski (MIST). Liderem tego wesołego zamętu jest natomiast jeszcze młody i jeszcze przystojny, w 7 na 10 przypadkach w kapeluszu - Paweł Swiernalis, ponoć z Suwałk, ponoć z Poznania. Pisze on zgrabne teksty dla ekipy i kieruje batutą na próbach. Warto przyjść i posłuchać, przy niektórych piosenkach można się przytulić, przy innych pocałować, a przy pewnych znienawidzić.

Wejściówki do wygrania w czwartek w audycji UWM FM Po Południu.

22 sierpnia (sobota) - Park Centralny, 20:00

KAMP! + ENCHANTED HUNTERS

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza w sobotę 22 sierpnia do Parku Centralnego - w bezpośrednim sąsiedztwie Tartaku Raphaelsohnów - na otwarty, plenerowy koncert zespołu KAMP!. W roli supportu wystąpi grupa Enchanted Hunters.

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal. Na swoim koncie mają m.in. specjalną sesję dla Boiler Room, wydawnictwo w nowojorskim labelu Cascine czy sesję w Red Bull Studio w Brazylii. Ich silna pozycja w zachodnim przemyśle muzycznym przełożyła się na wielkie zainteresowanie zespołem ze strony klubów i festiwali, od Szanghaju, przez Londyn i Pragę, po Los Angeles. Grupa ma za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

W swojej twórczości Kamp! podróżował na granicy popu i elektroniki, zjednując sobie publiczność po obu stronach. Obecnie zespół deklaruje zakończenie romansu z elektronicznym popem, dla odmiany poszukując swych korzeni w techno.

Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek: Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową „Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP. W ich utworach słychać charakterystyczne zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów. A wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

Wstęp wolny!

23 sierpnia (niedziela) - Park Jakubowo, 18:00

ŻUKI ROCK AND ROLL BAND

Poznański tribute band Żuki Rock and Roll Band od wielu lat z powodzeniem popularyzuje muzykę legendarnej grupy The Beatles i innych zespołów anglosaskich, które nagrywały i koncertowały w pierwszej połowie lat 60. W repertuarze zespołu znajdują się największe przeboje wczesnych The Beatles, jak: Twist and Shout, She Loves You czy From Me To You, ale także wiele doskonałych, a mniej u nas znanych utworów, które Beatlesi grali w klubach Liverpoolu i Hamburga, zanim zdobyli światową sławę. Zespól Żuki Rock & Roll Band pozostaje wierny tej stylistyce tamtych czasów, stawiając w swoich koncertach na spontaniczną atmosferę i dobry kontakt z publicznością. Pragnąc jak najlepiej oddać surowe brzmienie rock and rolla, zespół wykorzystuje skromne instrumentarium, typowe dla grup muzycznych z wczesnych lat 60.

Podczas koncertów grupa wykonuje również wiele utworów polskich z tamtego okresu, głównie z repertuaru Czerwonych Gitar. Na przestrzeni lat zespół koncertował w całej Polsce na imprezach plenerowych, festynach, balach, imprezach zamkniętych i festiwalach, wszędzie spotykając się z życzliwym przyjęciem i żywiołową reakcją publiczności.

Wstęp wolny!

23 sierpnia (niedziela) - Galeria Sowa, 20:00

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA

Wokół Nas wydarzyło się ostatnio wiele, może nawet za dużo! Z wieloma problemami zostaliśmy sami. Zagubieni, zdezorientowani, często rozgoryczeni. Krzątamy się w poszukiwaniu bezpiecznego przyczółka. Piosenka jak mało który twór potrafi skutecznie i emocjonalnie opisywać otaczającą nas rzeczywistość, a z całą pewnością Mistrzynią w tej dziedzinie jest Grażyna Łobaszewska!

Galeria Sowa serdecznie zaprasza na magiczny wieczór przepełniony przebojami i niebanalną liryką.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: