Aktualności
02.05.2021

Nowości muzyczne 3-9.05.2021

BILLIE EILISH - Your Power [PIOSENKA TYGODNIA]

Billie Eilish zaprezentowała oficjalny klip do utworu „Your Power” – pierwszego singla zapowiadającego jej nowy album „Happier Than Ever”. Premiera krążka zaplanowana jest na 30 lipca.

"To jedna z moich ulubionych piosenek, jakie kiedykolwiek napisałam. Odsłaniam bardzo osobistą część siebie, publikując ten utwór, bo jest on naprawdę bliski mojemu sercu" - wyznaje Billie. "Utwór opowiada o wielu różnych sytuacjach, których doświadczyliśmy lub które sami przeżyliśmy. Mam nadzieję, że ta piosenka zainspiruje zmiany. Staraj się nie nadużywać swojej mocy" - dodaje.

„Happier Than Ever” to następca świetnie przyjętego „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”. Podobnie jak w przypadku debiutu - nowy album w całości został napisany i wyprodukowany przez Billie Eilish i jej brata Finneasa, w Los Angeles, bez udziału innych songwriterów czy producentów.

Billie Eilish zyskała rozgłos za sprawą singla „Ocean Eyes” w 2015 i od tej pory przekracza kolejne bariery za sprawą swojej twórczości łamiącej wszelkie konwencje gatunkowe. W 2019 roku ukazał się jej debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który zadebiutował na szczycie Billboard 200 w Stanach oraz innych listach sprzedaży w 17 krajach. Stał się także najpopularniejszym albumem roku w serwisach cyfrowych. Krążek został w całości napisany, wyprodukowany i nagrany w rodzinnym domu Billie w Los Angeles wspólnie z bratem Finneasem.

Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i nagrody Grammy w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Najlepszy album wokalny pop. Billie okazała się także najmłodszym artystą, który napisał i nagrał motyw do filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”. Również podczas tegorocznej ceremonii Grammy Billie Eilish mogła cieszyć się nagrodą – tym razem w jej ręce trafiły statuetki za Nagranie roku („everything i wanted”) oraz Najlepsza piosenka napisana dla medium wizualnego („No Time To Die”).

CURRENT JOYS - Money Making Machine

Pod pseudonimem Current Joys kryje się Nick Rattigan, który podpisał kontrakt z wytwórnią Secretly Canadian na wydanie swojego siódmego albumu „Voyager". Płyta ukaże się 14 maja.

To odyseja, wielka dźwiękowa podróż odkrywania siebie, rozłożona na szesnaście utworów. Rattigan uczy się nowych sposobów rozumienia własnych uczuć i tożsamości, inspirując się jednocześnie uderzającymi opowieściami filmowców takich jak Alfred Hitchcock, Lars Von Trier, Terrence Malick, Agnès Varda i Andriej Tarkowski. „Voyager" to najbardziej dojrzałe wydawnictwo Rattigana.

„Money Making Machine" promuje jego najnowszy album.

L.A.S. - Kiedy Kłamiesz

Kolejny singiel zapowiadający nową płytę projektu Jacka Lachowicza - Lachowicz Audio System, czyli L.A.S.

MOLLY BURMAN - Everytime

19-letnia Molly Burman wywarła pozytywne wrażenie swoim debiutanckim singlem "Fool Me With Flattery". Dziś prezentuje drugi utwór  „everytime", który zwiastuje jej debiutancką EP-kę „Fool Me With Flattery". Jest to kolekcja piosenek, które napisała w ciągu ostatnich kilku lat, a nagrała je oraz współprodukowała w domu wraz ze swoim ojcem. Wydawnictwo ukaże się 20 sierpnia nakładem Prolifica Inc. 

ROYAL BLOOD - Typhoons [PŁYTA TYGODNIA]

Nowa, wyczekiwana przez fanów, trzecia płyta Royal Blood "Typhoons" ukazała się 30 kwietnia i wszystko wskazuje na to, że będzie to dzieło definiujące rockową scenę 2021 roku. Cztery single z wydawnictwa ("Trouble's Coming", "Typhoons", "Limbo" i "Boilermaker") już odcisnęły swe piętno, stając się radiowymi przebojami. Dziennikarze, którzy już mieli okazję wysłuchać materiału, nie mają wątpliwości, że to najlepszy album w dorobku duetu.

Kiedy Mike Kerr i Ben Thatcher zaczęli pracę nad nowym albumem, dokładnie widzieli, co chcą stworzyć. Postanowili wrócić do korzeni, do muzyki, którą grali zainspirowani takimi artystami jak Daft Punk, Justice czy Phillipe Zdara z Cassius. Ponadto, tak jak przy debiucie, chcieli wrócić do podstaw, do ekscytującego, surowego i oryginalnego grania.

Poza znanymi już singlami, na płycie znalazł się zapierający dech w piersiach, pełen ognia i metalicznego groove'u numer "Who Needs Friends" z kategorii "nie bierzemy jeńców". Swoje najnowsze inspiracje Royal Blood przełożyli na przepuszczony przez vocoder głos w "Million & One" czy tworząc hiper-agresywne brzmienie w stylu Prince'a w "Mad Visions". Na finał pojawia się niespodzianka w postaci pięknej, fortepianowej ballady "All We Have Is Now",  która przypomina, by żyć chwilą.

Czasem bezpośrednio a czasem tylko insynuując, album przedstawia tę gorszą stronę sukcesu, której muzycy osobiście doświadczyli. Zrozumieli wówczas, że sukces jest bardziej skomplikowany niż się wydaje i potrzeba czasu, by zyskać odpowiednią perspektywę. Kerr przytacza tu sytuację w Las Vegas, gdy postanowił, że właśnie pije swego ostatniego drinka. Wkrótce odkrył, że trzeźwość ma pozytywny wpływ nie tylko na jego kreatywność, ale i całe życie.

Z nowym podejściem, duet postanowił sam wyprodukować większość płyty "Typhoons". Nad brzmieniem "Boilermaker" czuwał jednak Josh Homme z Queens of the Stone Age, z którym muzycy poznali się, gdy Royal Blood supportowali QUOTSA na trasie po Ameryce Północnej. Ponadto wielokrotny laureat Grammy, Paul Epworth wyprodukował "Who Needs Friends" oraz pomagał przy "Trouble's Coming".

Tracklista:
1. Trouble’s Coming
2. Oblivion
3. Typhoons
4. Who Needs Friends
5. Million & One
6. Limbo
7. Either You Want It
8. Boilermaker
9. Mad Visions
10. Hold On
11. All We Have Is Now

Przyjaciele - stań się jednym z nich: