Aktualności
04.06.2021

Nowości muzyczne 07-13.06.2021

BILLIE EILISH - Lost Cause [PIOSENKA TYGODNIA]

Billie Eilish promuje swój drugi album studyjny, czyli wyczekiwany przez fanów na całym świecie „Happier Than Ever”. Kilka dni przed premierą „Lost Cause”, Billie ogłosiła daty pierwszej odsłony trasy koncertowej w Ameryce Północnej i Europie. Wszystkie koncerty są już wyprzedane.Siedmiokrotnie nagradzana Grammy artystka i kompozytorka ogłosiła także, że na każdym koncercie będzie można pogłębić swoją wiedzę z zakresu działań na rzecz klimatu. Pierwszy singiel zapowiadający nowy album Billie Eilish, „Your Power”, zadebiutował na 10. miejscu Billboard Hot 100, a w ciągu dwóch tygodni od premiery zgromadził ponad 150 mln streamów. Kolejnym singlem jest „Lost Cause”. Reżyserką klipu do utworu jest sama artystka. Premiera płyty „Happier Than Ever” odbędzie się 30 lipca.

KUBA KAWALEC - Koty

Wokalista grupy Happysad przedstawił drugi singiel z solowej płyty. - Piosenka Koty jest jedną z naszych perełek na albumie "Ślepota". - Od samego początku miała u mnie i kolegów specjalne względy -mówi Kuba Kawalec. -Podoba mi się w niej klasyczne ujęcie formy i brzmienia, ale i pewien rodzaj napięcia. W treści ścierają się niedopasowanie do świata i jednoczesny lęk przed samotnością. Całości dopełnia teledysk będący niemą etudią "Tramwaj" Krzysztofa Kieślowskiego. To debiut reżyserski mistrza z 1966 roku. Za muzykę na płycie "Ślepota" odpowiadają współautorzy albumu czyli Patryk Kienast (gitary), Mariusz Obijalski (fortepian) i Arkadiusz Kopera (synth i saksofon). Na perkusji zagrał Tomasz „Harry” Waldowski. Premiera 2 lipca.

MATTHEW E. WHITE - Genuine Hesitation

Amerykański muzyk, autor piosenek i producent zapowiada wydanie trzeciego solowego krążka. To będzie druga wydana w tym roku płyta. W kwietniu ukazał się album "Broken Mirror: A Selfie Reflection", którą White nagrał w duecie z Lonnie Holley'em. Teraz artysta rodem z Richmond postanowił poeksperymentować w studiu nagrywając piosenki w dwóch wersjach. Pierwsza, została zrealizowana w tradycyjny sposób z normalnym składem, a druga ze znacznie poszerzonym instrumentarium i swobodą improwizycyjną. Z obu wersji złożono w procesie produkcji finalny utwór, który wszedł na płytę. Premiera "K Bay" odbędzie się w październiku.

MONSIEUR PREMIERE - Drogie Kasyna i Wybory Miss

Kolejna po „Późno chodzimy spać” piosenka wrocławskiego zespołu. Dusza Monsieur Premiere to stare, żywe instrumenty oraz vintage’owe brzmienia okraszone delikatną produkcją muzyczną. Czerpią również inspiracje ze współczesnej sceny muzycznej Nashville, sprawnie łącząc klimaty Dana Auerbacha z podopiecznymi Jacka White’a. Zespół w obecnym składzie to Tom J, Konrad Karolczyk, Piotr Grzegorowski i Mateusz Rup.

BRODKA- Brut [PŁYTA TYGODNIA]

Jak na muzycznego kameleona przystało na “BRUT” dostajemy Brodkę w nowej odsłonie, prezentującą nową artystyczną wizję rzeczywistości. “BRUT” została w całości nagrana w Londynie, a nad produkcją czuwał Oli Bayston z Boxed In, znany też m.in. ze współpracy z Kelly Lee Owens czy Loyle Carner.

- Proces produkcji płyty rozpoczęliśmy od zbierania unikatowej biblioteki brzmień. Zaprosiłam do współpracy tatę oraz przyjaciółkę z Japonii. Nagrałam pojedyncze dźwięki instrumentów, na których grali; takich jak okaryna, piszczałka, dudy, harmonium czy cytra; i zamieniłam je w sample - mówi Monika Brodka. - Oprócz instrumentów ludowych, zsamplowaliśmy też mój głos, dźwięki klimatyzacji, metalowych barierek przed studiem, noisów gitarowych. Baza utworów jest klasyczna - bas, perkusja i gitara elektryczna - ale wszystko, co pomiędzy, to świat stworzony z brzmień syntetycznych, choć powstałych na bazie naturalnych komponentów.” - dodaje artystka.

Brodka w warstwie tekstowej otwiera między innymi dyskusję na temat roli płci. Odważnie mierzy się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo, wyraża potrzebę wyjścia z utartych konwenansów, tworzy figurę łączącą elementy kobiecości i męskości.

Lista piosenek:

1. Come To Me
2. Game Change
3. Hey Man
4. Imagination
5. Falling Into You
6. You Think You Know Me
7. Fruits
8. In My Eyes
9. The World Is You
10. Chasing Ghosts
11. Sadness

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: