Aktualności
26.09.2021

Od środy do soboty - koncertowy rozkład jazdy w Olsztynie

Od środy do soboty warto zaglądać do olsztyńskich klubów muzycznych. W pubie LAS wystąpią: doskonale znana fanom reggae Nowa Kultura oraz nowy olsztyński projekt rockowy Pan B. Galeria Sowa zaprasza natomiast na koncert tria Blue Jay Bird, formacji GOODWILL oraz międzynarodowego składu MORIBAYA.

 

29 września (środa) - Galeria Sowa

GOODWILL

Grupa GOODWILL powstała w 2018 roku. Jest to zespół świetnych muzyków z wieloletnim stażem scenicznym, kochający rocka i bluesa. Muzycy przedstawiają własny repertuar, przede wszystkim z tekstami Marysi Głuchowskiej.

Skład zespołu:
- Marysia Głuchowska (śpiew, gitara). Jedna z najlepszych wokalistek warszawskiej sceny muzycznej. Debiutowała w 1970 roku w grupie Quorum. Następnie związała się z zespołem Janczary. Podczas II Lubelskich Spotkań Wokalistów Jazzowych otrzymała nagrodę przewodniczącej jury Wandy Warskiej. Później pojawiły się kolejne zespoły, Paradox, ABC, Trzy Korony, Trubadurzy. Grała także z grupą Lonstar Band oraz ostatnio z MAJ Trio.
- Wojtek Lisiewski (gitara, śpiew). Lider nieistniejącej warszawskiej grupy bluesrockowej MOJO. Świetny gitarzysta, autor tekstów, kompozytor. Gra także na harmonijce i klawiszach.
- Janusz Szaro (perkusja). Ceniony bębniarz,który już w latach siedemdziesiątych grał z Wojtkiem Lisiewskim w amatorskich zespołach rockowych.
- Piotr Grochowiak  (gitara basowa, śpiew). Uznany muzyk sesyjny, w latach 70 i 80 grywał w warszawskich grupach muzycznych, m.in. z Bogdanem "Bohunem" Lewandowskim, Markiem Gadomskim czy Dominikiem Kutą.

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

30 września (czwartek) - Galeria Sowa

BLUE JAY BIRD

Trio grające muzykę z pogranicza Rock/Pop, charakteryzującą się chwytliwym, melodyjnym wokalem, przestrzennymi partiami gitar i mocną sekcją rytmiczną. Założycielem zespołu jest Jay Nowakowski - wokalista i gitarzysta współpracujący z takimi artystami jak: Grzegorz Wilk, Tomasz Karolak, Mattia Rosinski czy Zosia Nowakowska.

Blue Jay Bird swój początek miał na Majorce, gdzie z morzem w tle powstał pierwszy utwór “Silent Prayer”. W lutym 2021 roku zespół wszedł do studia, czego efektem jest singiel “Further Away”.

Skład zespołu:
Jay Nowakowski – wokal, gitara
Aleksander Renda – gitara basowa
Adam Grzelak – perkusja

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w audycji Uwierz w Muzykę.

1 października (piątek) - pub LAS

PAN B.

Pan B. to nowy zespół z Olsztyna grający alternatywny rock. Jego liderem jest Piotr Bauman, grający wcześniej w takich kapelach jak: My Different Side i Kino.

Wejściówki do wygrania w środę i czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

2 października (sobota) - pub LAS

NOWA KULTURA

Muzyka grana przez zespół NOWA KULTURA jest sumą doświadczeń wielu ludzi. Interesująca historia grupy, sięgająca 1995 roku, rozpoczęła się od wspólnych poszukiwań na gruncie reggae/rock. W 1997 roku zespół nagrał debiutancką kasetę demo „Nowa Kultura”. W 2000 roku Marcin "Mofa" Mofina wraz z Marcinem "Osmo" Osmolakiem nagrali z zaprzyjaźnionymi muzykami płytę „Dread Voice”, Krążek ukazał się trzy lata później.

Zespół zagrał wiele koncertów na terenie całego kraju, m.in. Africa is Hungry, Afryka Reggae Festival, Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Winter Reggae. W 2019 roku zagrali koncert jubileuszowy podczas Afryka Reggae Festival w Toruniu.

Od kilku lat muzycy z pierwszego składu współpracują z nowym wokalistą – Pawłem Kołodziejskim. Efektem jest wydana w marcu 2019 roku EP-ka „Tu i Teraz”. Zespół tworzy dziewięć osób, w tym sekcja dęta.

Wejściówki do wygrania: w poniedziałek i czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

2 października (sobota) - Galeria Sowa

MORIBAYA

Muzyczno - taneczny rozRUCH w ramach wydarzeń cyklu Baba w ruchu. Pulsujące rytmy bębnów i melodie rodem z serca Afryki w wykonaniu zespołu Moribaya.

Ta grupa o międzynarodowym składzie (Polska, Burkina Faso, Gwinea i Australia) znana jest z niesamowicie energetycznych występów na żywo. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz wirtuozerska gra na balafonach, korze- tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei, Mali, Wybrzeża Kości Słoniowej.

Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne w tradycyjnym stylu. Zespół ma na koncie dwa wydawnictwa: "Kelen" i "Fila".

Skład zespołu: Anika Kamińska, Noumassa Dembele, Paul Grocott, Margarita Udovichenko, Zbyszek Iwański

Wstęp wolny - obowiązuje rezerwacja miejsc.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: