Aktualności
01.10.2021

Muzyczny początek października w olsztyńskich klubach

W pubie LAS zagra Lonker See. W Kuźni Społecznej wystąpi Zdechły Osa. Tydzień zwieńczy koncert Basi Kawy w Galerii Sowa. Dla słuchaczy Radia UWM FM mamy zaproszenia.

 

8 października (piątek) - Pub LAS, 20:30

RAT KRU - KONCERT ODWOŁANY

9 października (sobota) - Pub LAS, 20:00

LONKER SEE

Trójmiejski kwartet to jeden z bardziej cenionych alternatywnych zespołów w kraju. Jego muzykę trudno jednoznacznie przypisać określonemy gatunkowi. To przeważnie instrumentalne kompozycje osadzone gdzieś pomiędzy post rockiem a jazzem. Wydana w sierpniu nakładem Anteny Krzyku płyta "Time Out" ukazuje nieco łagodniejsze oblicze zespołu, który wróci do Olsztyna po kilku latach przerwy. Skład Lonker See: Joanna Kucharska-Borowska - bass, vocal / Michał Gos – perkusja / Bartosz Boro Borowski – gitara / Tomek Gadecki - sax.

Wejściówki czekają w poniedziałek i wtorek w Uwierz W Muzykę.

9 października (sobota) - Kuźnia Społeczna, 19:00

ZDECHŁY OSA

Wrocławski wokalista wywodzący się z podziemnej sceny rapowej, ale odcinający się od kultury hip hop. Sposobem bycia i tekstami wzbudzający kontrowersje. Wulgarny, ale naturalny głos młodego pokolenia. Na najnowszym albumie "Sprzedałem Dupe" sięgnął zarówno po elektronikę, jak i gitarowe, brudne brzmienia. Komentując rzeczywistość wykorzystał cytat punk rockowej legendy, zespołu Dezerter. Nieobliczalny antyidol pierwszy raz ze swoim składem w Olsztynie. Koncert organizuje Miejski Ośrodek Kultury.

9 października (sobota) - Galeria Usługa Jazz Bar, 19:00

BOLEWSKI & TUBIS

Duet Bolewski & Tubis ma na koncie dwie autorskie płyty: "Lunatyk" (2018) i "Bez końca" (2020), jednak jego pełny potencjał usłyszeć można dopiero na koncertach. Doświadczenie muzyków w dziedzinie improwizacji powoduje, że każdy koncert jest wyjątkowym widowiskiem będącym połączeniem piosenki i improwizacji.

"Obywatel Jazz" to program, który wzmacnia pamięć o zawsze już nieodżałowanym Grzegorzu Ciechowskim. W tym roku mija 20 lat od jego śmierci, ale jego muzyka inkarnuje się przez innych artystów. Bolewski | Tubis postanowił przypomnieć repertuar Obywatela G. C. i Republiki w unikatowej, pełnej energii i improwizacji odsłonie.

Wejściówki czekają

 

10 października (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

BASIA KAWA

Wokalistka i skrzypaczka elektryczna, autorka piosenek. Jedyna osoba w Polsce, która gra na specjalnie skonstruowanych dla niej pięciostrunowych skrzypcach elektrycznych z USA. W 2013 roku Basia Kawa wydała ze swoim zespołem pierwszą płytę "Małe szczęście" zawierającą 11 autorskich piosenek, z którą koncertowała m.in. podczas Witamina Jazz Festiwalu w Sandomierzu czy na Olsztyńskich Nocach Bluesowych. Występowała m.in. w TVP 1, TVP Polonia, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów, Radio Wawa, Radio Gdańsk, Polskie Radio Katowice, Polskie Radio Lublin. Obecnie promuje drugą autorska płytę: "Zdobyłeś". W programie koncertu są autorskie piosenki z pogranicza softrocka, popu i bluesa oraz znane covery (m.in. Bovska, Lindsey Stirling, Mrozu, Kwiat Jabłoni, Ed Sheeran). Zagrają: Basia Kawa - wokal, elektryczne skrzypce / Hubert Baumann - gitara

Wejściówka czeka w czwartek w Uwierz W Muzykę. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: