Aktualności
09.10.2021

Nowości muzyczne 11-17.10.2021

ALT-J - U&ME [PIOSENKA TYGODNIA]

Pierwszy od 3 lat singiel zespołu powstałego w Leeds. Piosenka zapowiada nową płytę, która ma ukazać się w lutym przyszłego roku. Materiał na krążek powstawał w czasie, gdy muzycy odpoczywali po trasie koncertowej promującej poprzedni album „Relaxer”z 2018 roku. Na płycie "The Dream" znajdzie się 12 kompozycji. W lipcu przyszłego roku Anglicy mają zagrać koncert w Warszawie.

MILES KANE - Caroline

Kolejny singiel z płyty „Change The Show”, która ma ukazać się w styczniu przyszłego roku. Piosenka jest inspirowana brzmieniem Motown, a za jej brzmienie odpowiadają Oscar Robertson i David Bardon. Duet znany jest jako Sunglasses For Jaws. Nadchodząca płyta ma stanowić kombinacje dźwięków z poprzednich krążków Milesa Kane'a, czyli klasycznego rocka i glamu oraz soulu i R&B z lat 50. Przypomnijmy, że brytyjski wokalista występował z The Rascals oraz The Last Shadow Puppets, aby później skupić się na karierze solowej.

SNAIL MAIL - Valentine

Tytułowa piosenka z płyty, która ma ukazać się 5 listopada. Będzie to drugi długogrający krążek Lindsay Jordan i jej zespołu. Wokalistka i gitarzystka pierwsze piosenki wydała mając zaledwie 16 lat. Obecnie 22-latka koncertuje w kwartecie. W jej muzyce słychać inspiracje gitarowymi latami 90. i początkiem tego stulecia oraz takimi artystami jak Sonic Youth, My Bloody Valentine, ale też Avril Lavigne czy The Cranberries.

TRANSSEXDISCO - Sól

Nowa piosenka olsztyńskiej grupy zapowiadająca mini-album "Ultraziemia". Na płycie znajdzie się pięć premierowych utworów. Krążek ukaże się pod szyldem Menago, firmy zarządzanej przez Marcina Koćmierowskiego, menagera innego zespołu z Olsztyna - Łydki Grubasa. Wydawcą poprzednich trzech płyt było SP Records.

SAM FENDER - Seventeen Going Under [PŁYTA TYGODNIA]

Dwa lata po wydaniu rewelacyjnie przyjętego debiutu „Hypersonic Missiles” młody wokalista, muzyk i aktor wydał swój drugi krążek. Najnowsza płyta to opowieść o dorastaniu, wzlotach i upadkach, zmarnowanych momentach, skomplikowanych relacjach oraz próbie rozpracowania, co tak naprawdę jest ważne w życiu i jak do tego dotrzeć. „Seventeen Going Under” to historia nastolatka, który nie tylko traci niewinność, ale odnajduje też wewnętrzną siłę, by nieco na ślepo wkroczyć w dorosłość i zmierzyć się z wszelkimi jej wyzwaniami.

Lista utworów:

1. Seventeen Going Under
2. Getting Started
3. Aye
4. Get You Down
5. Long Way Off
6. Spit Of You
7. Last To Make It Home
8. The Leveller
9. Mantra
10. Paradigms
11. The Dying Light

Przyjaciele - stań się jednym z nich: