Aktualności
09.10.2021

Miło wszystko w Olsztynie

Z nową płytą do Olsztyna przyjedzie w tym tygodniu Patrick The Pan. Zanim wybierzecie się do Kuźni Społecznej, koniecznie posłuchajcie krążka "Miło Wszystko". W Galerii Sowa wystąpią: Apolinary POlek i Irena Salwowska z zespołem. Pub LAS zaprasza na Wieczór z muzyką eksperymentalną.

13 października (środa) - Galeria Sowa, 19:00

APOLINARY POLEK

Apolinary POlek z gitarą akustyczną, harmonijkami, nowym repertuarem i z nową płytą. Zapraszamy na pełen emocji wieczór z piosenką!

Apolinary to autor, wykonawca, i tłumacz piosenek. Gra i śpiewa na rozmaitych scenach folkowych, poetyckich i turystycznych od ponad 20 lat. Laureat m.in. Bazuny, festiwalu Nadzieja im. Jacka Kaczmarskiego, Zajazdu Bardów i Festiwalu Piosenki Innej. W 2009 i 2014 r. wydał autorskie płyty, akustyczne i folkowe w brzmieniu. Trzecia ukazała się we wrześniu tego roku.

Na co dzień oprócz piosenki żyje fotografią. Z własnego wyboru zamieszkał na Warmii, a miłość do tej krainy słychać w jego pieśniach.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

15 października (piątek) - Carpenter Inn, 21:30

PAN B.

Pan B. to nowy zespół z Olsztyna grający alternatywny rock. Jego liderem jest Piotr Bauman, grający wcześniej w takich kapelach jak: My Different Side i Kino.

Wstęp wolny!

15 października (piątek) - pub LAS, 20:16

FRIDAY DUB FEVER

Jeśli jeszcze nie jesteście zmęczeni spontanami to zapraszamy Was na kolejny sponton-niesponton. Już 15 października o 20:16 ściany Lasu zażyją mocy ściany basu, miłości, pokory i spokoju. Zabierzemy Was w podróż po krainach: roots reggae, dub, ska, steppas. Tym razem mamy też kilka niespodzianek.

Zagrają:
SKANK RANGER (OLSZTYN)
LONELY TREE SOUND (OLSZTYN)
ORAZ NIESPODZIANKA…
Załóżcie wygodne buty, weźcie kapiszony i Waszego ulubionego misia.

16 października (sobota) - Kużnia Społeczna (ul. Kotańskiego 1), 19:30

PATRICK THE PAN

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert, podczas którego wystąpi znakomity, alternatywny artysta młodego pokolenia, Patrick the Pan! Wydarzenie odbędzie się 16 października (sobota) o 19:30 w budynku Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego 1.

O ludziach takich jak pochodzący z Krakowa Patrick the Pan (Piotr Madej), amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko tekściarzem i zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego trzy dotychczas wydane z wytwórnią Kayax albumy zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność.

Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open'er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Choć artysta w jednej swoich piosenek śpiewa "od techno wolę ciszę i jazz", uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie występuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadłą. Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR.

W pierwszym kwartale 2021 roku ukazały się dwa single: "Trochę Mniej" oraz "Porozmawiajmy o Emocjach" promujące czwarty już album artysty pt. "Miło Wszystko".

Wejściówki do wygrania od poniedziałku do czwartku w audycji UWM FM Po Południu.

 

16 października (sobota) - pub LAS, 22:00

FEED YOUR SOUL 3: Wieczór z muzyką eksperymentalną

Eksperyment w muzyce to wychodzenie poza schemat, którego uczy teoria muzyki. Każdy artysta ma swój sposób na opuszczenie ram tego schematu. Ilość rozwiązań jest nieskończona, podobnie jak ilość intrygujących elementów, jakie w tej muzyce można zastosować. Dźwięki żywych instrumentów, tłuczonego szkła czy spadających kamieni, rozmowy, krzyki, przesterowane głosy - to tylko niektóre z nich.

Tego wieczoru w pubie LAS posłuchacie trzech interpretacji elektronicznej muzyki eksperymentalnej, która nie będzie ani ambientem, ani noisem, aczkolwiek - jak na eksperyment przystało - może o nie zahaczać (a także o wszystko inne. Po koncercie czeka Was taneczny after

Zagrają:
Arkadiusz Entropia - LIVE ACT
Mvrtwc - LIVE ACT
Jacek QL - VINYL SET

Afterparty:
Ferskja
and others

Wejściówki do wygrania w poniedziałek i środę w audycji Uwierz w Muzykę.

17 października (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

IRENA SALWOWSKA Z ZESPOŁEM

Irena Salwowska to laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów oraz festiwali. Jest zdobywczynią nagrody Grand Prix festiwalu Przy Kominku, Grand Prix (Złoty Wrzos) festiwalu Wrzosowisko, Grand Prix im. Jonasza Kofty Międzynarodowego Festiwalu Bardów Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej a także I miejsca zdobytego na Bakcynaliach, konkursie piosenki poetyckiej Limanowa 2017, międzynarodowym festiwalu Kropka, festiwalu Kwiaty na kamieniach oraz tytuł Pieśniarza roku 2017 i wiele, wiele innych. W kolekcji swoich nagród posiada również dwie statuetki audycji MIKROKLIMAT Radia Rzeszów, Kryształowy Kamerton Związku Artystów i Kompozytorów Rozrywkowych (ZAKR) oraz statuetkę zwycięzcy telewizyjnego show "Ja Cię kręcę" emitowanego w TV4 a prowadzonego przez Artura Andrusa.

W marcu 2020 roku artystka wydała swoją debiutancką płytę pt. "Na drogę", która została bardzo ciepło przyjęta przez odbiorców. Koncerty Ireny i jej zespołu to mieszanka uczuć i dobrych emocji. To doświadczanie radości, zadumy i wzruszenia. Na szczególną uwagę zasługują niebanalne teksty piosenek i wpadające w ucho melodie. Artystka sięga po różne style muzyczne. W jej utworach znajdziemy kojące dźwięki bossa novy, zmysłowego tango jak również bluesa i folku z delikatnym rockowym pazurem. Wszystkie te brzmienia, spięte w magiczny świat krainy łagodności, sprawiają że twórczość ta pozostaje na długo w głowie, sercu, duszy...

Artystce towarzyszy zespół świetnych muzyków:
Zbyszek Pomian (gitary, śpiew, cajon, perkusjonalia)
Maciek Kałamarski (gitary)
Sławek Kubas (gitara, skrzypce, śpiew)
Zbyszek Kamionka (gitara basowa, śpiew)

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: