Aktualności
15.10.2021

Gitarowo i elektronicznie na olsztyńskim Starym Mieście

MOK Olsztyn zaprasza na koncertową premierę płyty grupy Krzta, którą uświetnią również występy Fertile Hump i Taxi Caveman. W pubie LAS zaplanowano drugą edycję elektronicznego Sabatu. Zagrają tam także: Czechoslovakia, Rosochate oraz Rat Kru. W Galerii Sowa wystąpi Lubelska Federacja Bardów.

22 października (piątek) - sala kameralna pod amfiteatrem, 19:30

KRZTA (PREMIERA PŁYTY), FERTILE HUMP, TAXI CAVEMAN

Krzta to sensacyjne i energiczne trio z Olsztyna powstałe w 2015 roku. Ich muzykę można określić jako mathcore, jednak nie stronią od czerpania inspiracji z innych gatunków, szczególnie noise rocka i sludge metalu. Po dwóch latach działalności wydali świetnie przyjęty w metalowym podziemiu album zatytułowany po prostu „Krzta”. Właśnie ukazał się ich drugi krążek „ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE”, na którym znajdziemy burzącą ściany sekcję rytmiczną, połamane rytmy, potężne riffy i oczywiście agresywnie wykrzyczane teksty w języku polskim.
W skład zespołu wchodzą: Andrzej Kazimierz Postek (perkusja), Kuba Kamiński (bas, wokal), Kamil Błażewicz (gitara, wokal).

Fertile Hump, czyli Magda i Tomek, to para w pracy, w życiu, a od 2015 również w zespole. Magda gra na gitarze, Tomek na perkusji, oboje śpiewają. I tyle. Nikt nie wie jak ta dwójka się dogaduje spędzając tyle czasu ze sobą, ale to nieważne. Ważne, że zagrali setki koncertów w całej Europie dając ludziom, brudnego, opartego na bluesie, garażowego rock'n'rolla, w międzyczasie wydając trzy płyty i EP.

Taxi Caveman narodził się na początku 2021 roku jako projekt-odskocznia od innych zespołów założycieli (Black Tundra, Spirit, Minetaur itp). Padło na stoner rocka, tym razem przy staraniu zachowania się jego najczystszej formy. Dla fanów brzmienia fuzza, dźwięków pustyni i oglądania trzecim okiem psychodelicznych pejzaży.

Zaproszenia czekają w środę i czwartek w Uwierz w Muzykę.

22 października (piątek) - Pub LAS, 22:00

SABAT II

Wydarzenie multidyscyplinarne, organizowane przez dziewczyny z naszego miasta - rzemieślniczki, artystki, przedsiębiorczynie i przyjaciółki. Podczas drugiej edycji zlecą się wiedźmy od muzyki elektronicznej, rękodzieła, sztuk wizualnych i mody vintage. Nie zabraknie również magicznej aury i klimatycznych dekoracji.

Czarodziejki:
- L Ʌ V Σ N
- SKY I sorrowkillsyouth (live)
- gosha savage (live)
- FLORA nixie (witch house, dark wave, synth, EBM, industrial, techno, experimental)
- Płonka (ziółka, świece, kadzidła)
- Tyna Tynkievicz (rękodzieło i fotografi)
- FLORA VINTAGE (ubrania vintage)

Zaproszenia czekają we wtorek i czwartek w UWM FM Po Południu. 

23 października (sobota) - Pub LAS, 18:00

CZECHOSLOVAKIA, ROSOCHATE

Czechoslovakia to naczelni trójmiejscy slackerzy. Tym razem w odmianie obrzydliwie przebojowej, z wakacyjnym klimatem. Wciąż utopieni w fuzzie, ale melodia niczym boja unosi ich na fali. Nowa płyta "A'more", wydana przez Koty Records, niechcący przeniosła ich do pierwszej ligi alternatywnego grania w PL, z dużymi nadziejami na awans. Inspiracje: Dinosaur Jr., Pavement, Weed.

Rosochate, czyli łobuzerka z Zatorza, ale ta taka już bardziej ustatkowana. Grają głośno, z brytyjskim zadziorem na amerykańskiej pustyni i z polskimi, ironicznymi tekstami młodego, sfrustrowanego gościa. Lubią psychodeliczne odpały. Inspirancje The Stooges, 13th Floor Elevators.

Zaproszenia czekają w poniedziałek i wtorek w Uwierz w Muzykę. 

24 października (niedziela) - Pub LAS, 20:00

RAT KRU

Duet balansujący na granicy sztuki i kiczu. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem. Znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival). Ich „zerowa” płyta ”RAT” łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. właściwy debiut czyli, „Rok Szczura”, gdzie pojawiają się rave i euro-house. Najnowszy album ukazał się jesienią. Tytuł „Winogrady" został nadany na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł.

Zaproszenia czekają w poniedziałek i środę w UWM FM Po Południu. 

24 października (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW

Lubelska Federacja Bardów to aktualnie najbardziej topowa piwnica artystyczna. Do tradycji sławnych formacji artystycznych (Piwnica Pod Baranami, STS, Bim-Bom) dodała rockową ekspresję, przez co uzyskała najbardziej energetyczny przekaz. W programie utwory autorskie z niewielką domieszką klasyki (Dylan, Stachura)

Zaproszenie czeka w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków. 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: