Aktualności
17.10.2021

Nowości muzyczne 18-24.10.2021

ADELE - Easy On Me [PIOSENKA TYGODNIA]

19 listopada ukaże się czwarty album w dyskografi Adele, zatytułowany "30". Wokalistka zapowiada go singlem i klipem do piosenki  „Easy On Me”.

Już kilka dni temu Adele podzieliła się z fanami w swoich mediach społecznościowych wiadomością o nadchodzącej płycie oraz inspirującym listem. Napisała w nim „Wreszcie jestem gotowa wydać ten album”.
Wideo do „Easy On Me” zostało nagrane miesiąc temu w Quebec. To kolejna współpraca ze zwycięzcą Grand Prix festiwalu w Cannes – Xavierem Dolanem („Mama”, „To tylko koniec świata”). „Szczerze miałem nadzieję, że ponownie uda się nam współpracować” – mówi o sesji nagraniowej Dolan. „Dla mnie nie ma silniejszych doznań, niż spotkanie dwóch artystów po latach przerwy. Ja się zmieniłem. Adele się zmieniła. To jest okazja, by celebrować to, jak się rozwinęliśmy, a zarazem pozostaliśmy wierni swoim marzeniom. Wszystko jest takie samo, ale jednak inne”. Wideo zaczyna się w tym samym domu, w którym wspólnie kręcili klip do „Hello” w 2015 roku.

Adele wraca po sześciu latach milczenia. Jej poprzedni krążek ukazał się w listopadzie 2015 roku. Za produkcję płyty "30" odpowiadali wcześniejsi współpracownicy Adele: Greg Kurstin, Max Martin, Shellback i Tobias Jesso Jr., a także nowi: Inflo i Ludwig Göransson.  

LESKI - Planszówki

Kolejny singiel z wydanej w tym roku płyty "Supersam". Leski - wokalista, instrumentalista i autor - nagrał ją samodzielnie w swoim domu. "Planszówki to piosenka o intymnych wieczorach spędzonych przy ulubionych grach i zmysłowej muzyce kiedy wszyscy już śpią" - zdradza Paweł Leszoski.

MICHAEL KIWANUKA - Beautiful Life

Utwór promuje nowy film dokumentalny Netflixa - "Convergence: Courage in a Crisis". Ale znajdzie się prawdopodobnie także na kolejnej płycie Michaela Kiwanuki. Artysta zdradził ostatnio, że pracuje nad nowym materiałem. A jego czwarty album może się ukazać w 2022 roku.

TORI AMOS - "Spies"

"Spies" to drugi singiel wokalistki, pianistki i kompozytorki Tori Amos z nadchodzącego albumu "Ocean to Ocean", którego premiera już 29 października.

Od czasu wydania swojej debiutanckiej płyty "Little Earthquakes", Tori Amos jest uznawana za jedną z najbardziej kreatywnych artystek w branży muzycznej. Trzy albumy w Top 10 i światowy hit "Professional Widow", który pozostał w Top 40 przez 15 tygodni i królował w rockowych klubach przez ponad dekadę, ugruntowały pozycję światowej gwiazdy.

Po latach na szczycie Tori odeszła od komercyjnego popu i wykorzystuje swoją muzykę także aby mówić o problemach kobiet. Artystka nigdy nie unikała mieszania tego, co osobiste z tym, co polityczne.

Artystka w przyszlym roku odwiedzi Polskę. 17 lutego wystąpi w Katowickim Spodku!

 

JOY CROOKES - Skin [PŁYTA TYGODNIA]

W miniony piątek 15 października ukazał się jeden z bardziej wyczekiwanych albumów 2021 roku. To debiutancki krążek Joy Crookes zatytułowany „Skin”. Płyta zawiera single „Feet Don’t Fail Me Now”, tytułowy utwór „Skin”, „When You Were Mine” i najnowszy „Trouble”.

„Skin”, którego Joy jest producentką wykonawczą obok Blue Maya, jest bardzo osobistym, przełomowym dziełem jednego z najodważniejszych i najzdolniejszych młodych talentów w Wielkiej Brytanii. Okładka płyty została wykonana przez Carlotę Guerrero, która wcześniej współpracowała z Chloe x Halle i Solange przy wszystkich jej zdjęciach do „A Seat at the Table”. To zbiór piosenek zbudowanych i udoskonalonych przez okres dojrzewania aż po wejście w dorosłość, które zostały dopracowane w zeszłym roku w najbardziej burzliwych okolicznościach. Poruszając takie tematy, jak zdrowie psychiczne, związki i polityka, z wdziękiem i wrażliwością, Joy udało się stworzyć coś, co można opisać tylko jako naprawdę wyjątkowe dzieło – zarówno doskonale aktualne, jak i całkowicie ponadczasowe.

Artystka z południowego Londynu ma bangladesko-irlandzkie pochodzenie. Jest piosenkarką, autorką tekstów, mistrzowską instrumentalistką i nominowaną do nagrody Brit wschodzącą gwiazdą. Postrzega siebie jako część imponującego ekosystemu gawędziarzy, indywidualistów i soli ziemi Londyńczyków. Jej wyjątkowe podejście do opowiadania historii w piosenkach, w połączeniu z jej zaraźliwą charyzmą, sprawiło, że stała się cennym i zaufanym nowym głosem zarówno pod względem muzycznym, jak i w mediach społecznościowych. Joy wykorzystuje swoją kreatywność jako narzędzie do zrozumienia swojej tożsamości oraz własnego miejsca w świecie.

Aby uczcić premierę debiutu, Joy wyruszy w trasę koncertową jeszcze w tym roku. Trasa rozpoczyna się w listopadzie w UK i rozciąga się na przyszły rok, kiedy Joy zabierze show do Europy. 25 lutego 2022 wystąpi w warszawskim klubie Hybrydy.

Lista utworów:
1. I Don’t Mind
2. 19th Floor
3. Poison
4. Trouble
5. When You Were Mine
6. To Lose Someone
7. Unlearn You
8. Kingdom
9. Feet Don’t Fail Me Now
10. Wild Jasmine
11. Skin
12. Power
13. Theek Ache

Przyjaciele - stań się jednym z nich: