Aktualności
24.10.2021

Nowości muzyczne 25-31.10.2021

KUBA WIĘCEK TRIO & PAULINA PRZYBYSZ - Do Domu [PIOSENKA TYGODNIA]

Po doskonale przyjętym singlu „Kwiateczki” Kuba Więcek i Paulina Przybysz postanowili podzielić się ze swoimi fanami drugą piosenką z płyty, która ukaże się już w listopadzie w serii Polish Jazz.

„Do domu” to utwór, w którym tekst Jana Kochanowskiego pojawia się w nietypowej formie w połączeniu z nowocześnie wyprodukowanym trapowym bitem, jazzową harmonią oraz transową melodyką inspirowaną muzyką ludową. „Do domu to połączenie dwóch światów - syntetycznych brzmień z żywymi instrumentami.

Nadchodząca płyta „Kwiateczki”, to nowe odczytanie „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na „Pieśń...” oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76).

Kuba Więcek czuje się w serii Polish Jazz jak u siebie w domu, Paulina Przybysz podbija ją kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic. Ich wspólny projekt pt. „Kwiateczki”, opatrzony numerem 87, jest ucieleśnieniem teorii, która definiuje jazz jako wolność.

ALL WE ARE - Eden

Nowy singiel tercetu z Liverpoolu. Wyprodukowali go Al Doyle i Joe Goddard z zespołu Hot Chip. To pierwsze nagranie angielskiej grupy od czasu wydnia poprzedniego albumu "Providence" w zeszłym roku.

BAND OF HORSES - Crutch

Rockowy zespół ze Seattle zapowiada nową, szóstą w swojej dyskografii płytę. "Things Are Great" będzie następcą wydanej 5 lat temu płyty "Why Are You OK". To powrót do korzeni i początków twórczości zespołu, charakteryzujących się prostym i surowym brzmieniem. Na płycie, która ukaże się 21 stycznia przyszłego roku znajdzie się 10 piosenek.

MY MORNING JACKET - Complex

Singiel pochodzi z wydanej w miniony piątek płyty amerykańskiego zespołu. Album został zatytułowany po prostu "My Morning Jacket". Na krążku znajdzimy 11 piosenek napisanych przez wokalistę i gitarzystę Jima Jamesa. Frontman założył zespół ponad 20 lat temu wraz z basistą Tomem Blakenshipem. Najnowsze działo jest dziewiątą płytą w dyskografii kapeli z Kentucky.

NIEMOC - Kilka Najlepszych Dni W Życiu [PŁYTA TYGODNIA]

Zespół tworzą Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła. Elektroniczno-gitarowe trio powstało w Zielonej Górze. Po serii singli i EP-ek oraz występach na scenach naistotniejszych festiwali w kraju, w 2019 roku zespół wydał debiutancką płytę "Baśnie". Wkrótce wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania. Na najnowszym albumie oprócz instrumentalnych utworów znajdziemy szereg piosenek z udziałem zaproszonych wokalistów: Kachy Kowalczyk (Coals), Misi Furtak, Michała Wiraszki (Muchy), Joanny Longić (Tęskno) oraz Filipa Hävekera znanego jako Próżnia.

Lista utworów:

1. Plankton (feat. Kacha)
2. Sport za Pieniądze
3. Potop (feat. tęskno)
4. Wrażenie (feat. Próżnia)
5. Kalambury
6. Dwa Tygodnie (feat. Michał Wiraszko)
7. Lekkie Góry
8. Polowanie na Mnie (feat. Misia Furtak)
9. Sołacz
10. Seans Chmur

Przyjaciele - stań się jednym z nich: