Aktualności
07.11.2021

Nowości muzyczne 8-14.11.2021

MOTHER MOTHER - Life [PIOSENKA TYGODNIA]

Nowa piosenka kanadyjskiego zespołu. Liderem grupy jest Ryan Guldemond. Wokalista i gitarzysta prowadzi kapelę razem ze swoją siostrą Molly od 2005 roku. W czerwcu ukazał się ich ósmy studyjny album "Inside". Najnowszy singiel to zupełnie premierowe nagranie, na którego okładce znalazło się zdjęcie matki liderów Mother Mother. Piosenka pojawiła się na kanale YouTube w postaci tzw. lyric video w aż ośmiu wersjach językowych. Co ciekawe, również w języku polskim.

FOALS - Wake Me Up

Utwór zapowiada nadchodzącą płytę zespołu, która planowana jest na przyszły rok. "Odbyliśmy z zespołem podróż, w trakcie której eksperymentowaliśmy z różnymi brzmieniami. Tym razem zależało nam na dość podstawowym połączeniu rytmu, groove'u i gitar. Chcieliśmy uchwycić fizyczny aspekt muzyki. No i miała być pozytywna energia" - wyjaśnia frontman, Yannis Philippakis. Dotychczasowy dorobek Foals zamyka najbardziej ambitne, dwuczęściowe dzieło "Everything Not Saved Will Be Lost", które zapewniło Anglikom numer 1 na brytyjskiej liście sprzedaży oraz Brit Award dla najlepszej grupy.

FRANZ FERDINAND - Billy Goodbye

Najnowsza piosenka szkockiego zespołu promuje składankę największych przebojów. Przez prawie dwie dekady działalności Franz Ferdinand stał się jednym z największych brytyjskich zespołów, sprzedając ponad 10 milionów albumów i będąc streamowanym w sieci ponad miliard razy. Kwintet z Glasgow ma na koncie również 14 platynowych płyt, nagrody Brit, Mercury Prize i nominacje do Grammy. Teraz przyszła pora na podsumowanie dorobku. Na płycie "Hits To The Head" znajdzie się 20 przebojów, a wśród nich między innymi "Take Me Out", "Do You Want To", "Ulysses" i "No You Girls". Album zwieńczają dwie ubiegłoroczne kompozycje "Billy Goodbye" i "Curious".

SNAIL MAIL - Madonna

Drugi po "Valentine" singiel amerykańskiej artystyki, który znalazł się na wydanej kilka dni temu płycie. Na czele zespołu stoi gitarzystka, wokalistka i autorka piosenek Lindsey Jordan. Nazwa zespołu Snail Mail oznacza "ślimaczą pocztę". Określenie, podkreślające powolność tradycyjnej poczty w dobie poczty elektronicznej, idealnie pasuje do przywiązania Jordan do rockowej tradycji i gitarowych brzmień minionego stulecia.

NIGHTMARES ON WAX - Shout Out! To Freedom [PŁYTA TYGODNIA]

George Evelyn to brytyjski didżej i producent. Pod szyldem Nightmares On Wax jest obecny na scenie od przełomu lat 80. i 90 ubiegłego wieku. Mimo że ma już 9 albumów na koncie, być może dopiero teraz naprawdę wszedł w swój własny rytm. Lockdown wymusił zmianę tempa i dał trochę czasu na refleksję i introspekcję. "Przez 10 lat koncertowałem bez przerwy" - mówi Evelyn. "To doświadczenie było piękne, ale też wyssało mnie emocjonalnie. Teraz czuję, że zostałem od czegoś uwolniony i staję się tym, kim naprawdę jestem” - dodaje.

Jego unikalna mieszanka elektroniki, jazzu, hip-hopu, soulu, funku i dubu to od lat znak rozpoznawczy Nightmares On Wax. Na nowym podwójnym krążku znajdziemy wszystkie te elementy oraz szereg znakomitych gości: żeński duet Oshun, wokalistę Haile Supreme, wokalistki Greentea Peng, Marę TK i Pip Millett, pisarkę i poetkę Sabrinę Mahfouz oraz charyzmatycznego saksofonistę Shabakę Hutchingsa i perkusistę Wolfganga Haffnera.

Lista piosenek:

1.Shout Out! (Intro) feat. Beautiful People
2.Imagineering
3.Creator SOS feat. Haile Supreme and Wolfgang Haffner
4.3D Warrior feat. Shabaka Hutchings, Haile Supreme & Wolfgang Haffner
5.Miami 80
6.GTP Call
7.Wikid Satellites feat. Greentea Peng
8.Breathe In feat. OSHUN
9.To Freedom (Interlude) feat. Beautiful People
10.Wonder feat. Haile Supreme & Shabaka Hutchings
11.Own Me feat. Haile Supreme
12.Widyabad
13.Isolated feat. Pip Millett & Sabrina Mahfouz
14.Trillion feat. Mara TK
15.Up To Us feat. Haile Supreme

Przyjaciele - stań się jednym z nich: