Aktualności
14.11.2021

Nowości muzyczne 15-21.11.2021

SPOON - The Hardest Cut [PIOSENKA TYGODNIA]

Amerykańska grupa Spoon ogłosiła premierę swojej dziesiątej studyjnej płyty. Album "Lucifer On The Sofa" ukaże się 11 lutego 2022 roku. A zapowiada go singiel "The Hardest Cut".

"To pierwsza piosenka, którą  Alex Fischel i ja napisaliśmy, kiedy wróciliśmy do Teksasu, by pracować nad tym albumem" - wspomina lider zespołu Britt Daniel.

DAY WAVE - Where Do You Go

Jackson Phillips pochodzi z Los Angeles w Kalifornii i jest szybko wschodzącym głosem na scenie indie popu i dream popu. Nagrywa jako Day Wave. Po ukazaniu się w kwietniu tego roku EP-ki „Crush" przyszedł czas na nowy singiel - "Where Do You Go".

EELS - Steam Engine

28 stycznia, nakładem wytwórni [PIAS] oraz E Works Records, ukaże się czternasty studyjny krążęk EELS zatytułowany „Extreme Witchcraft". "Steam Engine" to drugi zwiastun wydawnictwa. Lider EELS, Mark Oliver Everett, aka E, współprodukował płytę z producentem i gitarzystą PJ Harvey - Johnem Parishem. To pierwszy wspólny album od czasu "Souljacker" z 2001 roku.

W marcu 2022 roku zespół wyrusza w trasę koncertową po Europie i  Stanach Zjednoczonych. "John Parish jest jednym z najbardziej opanowanych, uprzejmych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Prawdziwy dżentelmen. Ale kiedy wchodzi do studia, staje się szalonym naukowcem. Jeśli tworzysz muzykę z Johnem Parishem, dostajesz rzeczy, których nie ma nikt inny. On ma naprawdę unikalny zestaw narzędzi i muzyczne spojrzenie. Być może jego uprzejmość jest mechanizmem, który pozwala mu utrzymać Mr. Hyde'a pod kontrolą, kiedy jest poza swoim laboratorium" - mówi E.

KASABIAN - ALYGATYR

Kasabian zaprezentowali rockowy banger ALYGATYR, który towarzyszy ogłoszeniu brytyjskiej trasy koncertowej. To pierwszy utwór opublikowany przez zespół po opuszczeniu go przez wokalistę Toma Meighan'a. Autorem piosenki jest Sergio Pizzorno.

ORGANEK - Na Razie Stoję, Na Razie Patrzę [PŁYTA TYGODNIA]

Nowa, długo wyczekiwana płyta zespołu Ørganek zatytułowana „Na razie stoję, na razie patrzę” ukazała się 5 listopada.  Poza jakością artystyczną, z której słynie grupa, silnym akcentem tego materiału jest produkcja, za którą odpowiadali wyłącznie muzycy formacji dowodzonej przez Tomasza Organka. Moc gitarowego brzmienia oraz niepokojąca atmosfera zawarta w utworach tworzy wyjątkowy i nowoczesny charakter płyty.

Tytuł doskonale koresponduje z okładką wydawnictwa – zdjęciem Karola Kacperskiego (projekt graficzny autorstwa Anety Doromiejczuk), o której zespół mówi tak: "Czasy są niepewne, a zwroty akcji szybkie. Wszyscy stoimy i patrząc w dal zastanawiamy się co się stanie. Obserwujemy i próbujemy wyciągać wnioski. Okładka powstawała długo, bo szukaliśmy sposobu jak uchwycić ducha teraźniejszości. Mamy nadzieję, że to się udało".

Na albumie znalazły się znane już z energetycznych wykonań koncertowych utwory: „Pogo”: „Walcz” oraz „Doppelgänger”. Kilka dni temu premierę miał klip do kolejnego singla promującego wydawnictwo: „Cały ten fejm”. Wydaniu nowego albumu towarzyszy także trasa koncertowa. Do końca tego roku zespół Ørganek zaprezentuje premierowe piosenki w kilkunastu polskich miastach.

Tracklista:
1.Na razie stoję, na razie patrzę
2.We got no love
3.Malibu
4.Walcz
5.Doppelganger
6.Samoloty
7.Cały ten fejm
8.Pogo
9.Pogo / Idles remix
10. Invito

Bonus tracks
11.Kate Mo2s / rework
11.Wio2na / rework

Przyjaciele - stań się jednym z nich: