Aktualności
21.11.2021

Koncertowy koniec listopada w Olsztynie

W pubie Carpenter Inn nowy album "Ukryte do Wiadomości" zaprezentuje grupa Art. Budyń & Chango. W Galerii Dobro wystąpi zespół Kurws. W pubie LAS zaplanowano imprezę pod hasłem "AUTUMNUM" a Galeria Sowa zaprasza na kolejny szantowy wieczór z formacją Wodny Patrol.

25 listopada (czwartek) - Galeria Sowa

WODNY PATROL AKUSTYCZNIE

Wodny Patrol akustycznie (trio szantowe), dotrzymuje słowa i zaprasza na kolejne muzyczne spotkanie z piosenką żeglarską. Tym razem typowo jesiennie, więc rozważ drogi słuchaczu czy zimne czy grzane???

26 listopada (piątek) - Carpenter Inn, 20:00

ART. BUDYŃ & CHANGO

Jacek "Budyń" Szymkiewicz to artysta znamy z zespołów Pogodno i Babu Król. Oczywiście także z nagrań solowych, firmowanych ksywką Budyń oraz udziału w takich projektach jak Nowe Sytuacje. Pierwszy solowy album Budynia "Kilof" trafił do sklepów w roku 2004 roku i od tamtej pory możemy obserwować ewolucję muzyczną artysty, który łączy umiejętnie i z wyczuciem takie gatunki jak rock alternatywny, punk czy nawet rap. Jego muzyka jest niejednorodna, pokazuje bardzo szeroką perspektywę i wyobraźnię tego muzyka a przy okazji jest wyrazem jego bezkompromisowej postawy wobec otaczającej nas rzeczywistości.

Na nowym krążku zatytułowanym "Ukryte Do Wiadomości", Budyń połączył siły z formacją Chango, dzięki czemu jego piosenki wzbogaciły się o nowe brzmienia. Stworzył znakomity, mocny i nowoczesny album. Poszedł w nowym kierunku nie tracąc równocześnie swojego charakteru i tożsamości.

Bilety do wygrania w poniedziałek, środę i czwartek w audycji UWM FM Po Południu.

26 listopada (piątek) - Galeria Dobro, 20:00

KURWS

MOK w Olsztynie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Bosackiego pt. „Basen piekielny”. Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert zespołu Kurws.

„Basen piekielny” to wystawa trzydziestu prac Piotra Bosackiego z lat 2020-2021. Dokładna liczba nie ma większego znaczenia, podobnie jak wybór, bo sam artysta określił wystawę jako cicer cum caule. Nie jest to oczywiście do końca prawda, bo związek pomiędzy stawami rzekomymi, wewnętrznym turlaniem się po podłodze, a dłubaniem w nosie jest przecież dla widzów błyskotliwych i wrażliwych dość oczywisty. A skoro Bosacki przyznaje, że ma przewlekłe wrażenie, że nie myśli, to ja dodam, że nie myślę jeszcze bardziej, a zdania i obrazy pojawiają się w mojej głowie nieoczekiwanie i bez związku z niczym. Do prawie każdej myśli mogłabym dodać niewidzialne „przepraszam” albo „nie mam nic na swoje usprawiedliwienie”, a nie robię tego tylko z braku czasu. Chciałabym, żeby ta wystawa była też o tym. I może trochę jest.

Punktem wyjścia „Basenu piekielnego” jest odwrócenie wyobrażonych porządków i skutki tego odwrócenia – nieprzewidywalne i fascynujące. Bosacki porusza się pomiędzy definicją, a przedmiotem, przyczyną a gestem, jawą a snem. Ktoś mógłby stwierdzić, że w sytuacji zakładania nogi na nogę i tego czerwonego śladu łydki na łydce nie ma nic wielkiego. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że nie ma nic ważniejszego niż ten chwilowy ucisk i jego konsekwencje.

Emilia Konwerska – kuratorka wystawy

Zespół KURWS działa jak otwarty warsztat pracy gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów, igra z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave - sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz, zaprezentowane są w zupełnie innych kontekstach. Tutaj są wypreparowane z oryginalnego otoczenia i użyte na nowy sposób.
Kurws grają nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat. Mają na koncie więcej niż trzysta koncertów w całej Europie i nie tylko. W ramach jednej ze swoich tras koncertowych przejechali vanem 11 tysięcy kilometrów przez całą Rosję, od Sankt Petersburga, przez Syberię aż do lśniącego w słońcu wybrzeża Władywostoku, będąc najprawdopodobniej pierwszym polskim zespołem, który podjął się takiego wyzwania.

W 2022 roku  ukaże się ich nowa płyta pod tytułem Powięź.
Zespół występuje w składzie:
Dawid Bargenda - perkusja
Hubert Kostkiewicz - gitara
Jakub Majchrzak - gitara basowa

Wstęp wolny!

26 listopada (piątek) - Pub LAS, 22:00

AUTUMNUM

AUTUMNUM to jesienny taniec śmierci w LESIE w centrum miasta.
Wystąpią:
FLORA [dark wave, synth, EBM]
Vincent Felix [deep, melodic, techno]
Sorokin [całe spektrum techno, w tym autorskie produkcje]
SNY [bio, organic house]

Taniec śmierci zabarwią:
* wernisaż analogowych fotografii i wierszy Kwitnienie pt. "Więdnę"
* jesienne dekoracje i magiczne światła,
* perełki vintage od FLORY,
* fluorescencyjne malunki na skórze

Wejściówki do wygrania w poniedziałek i wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: