Aktualności
25.11.2021

Moc koncertów na dobry początek grudnia

W sali kameralnej pod amfiteatrem nową płytę zagra Variete. W pubie LAS aż cztery wydarzenia! Wystąpią: Paprodziad & Gooral, The Cassino, polsko-turecki duet Alaka oraz zespoły heavy metalowe. W pubie Carpenter hard core punk zaprezentują Baraka Face Junta, 365 dni i olsztyński Wirus. W Galerii Sowa koncert kwintetu Piotra Maksimiuka

2 grudnia (czwartek) - Pub LAS, 20:30

GOORAL /PAPRODZIAD

Mateusz Górny, czyli Gooral łączy z sukcesami muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Przez ostatnie 15 lat muzyk zagrał ponad tysiąc koncertów w 20 krajach, także na wielu dużych europejskich festiwalach takich jak Pol'and'Rock, Open'er, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver. Bielszczanin ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych i jedno DVD z Zespołem Pieśni I Tańca Mazowsze. W miękko otulającej słuchacza soczystymi, organicznymi, leśnymi dźwiękami, groovującej, elektronicznej, downtempowej krainie Goorala pojawia się Włodek Dembowski, czyli Paprodziad wraz z afirmującymi harmonię, rozwój duchowy, miłość do ludzi i przyrody mantrorapami (zaklęciami). Od lat Paprodziad występuje w takich zespołach jak Łąki Łan, Dziady Kazimierskie, November Project. Własnie ukazał się wspólny album obu artystów "Naturalna Generacja". Po koncercie odbędzie się tradycyjne jam session, na które wstęp będzie wolny.

Bilety czekają od poniedziałku do środy w UWM FM Po Południu.

3 grudnia (piątek) - Sala pod Amfiteatrem, 20:00

VARIETE

MOK Olsztyn zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Variété, promujący najnowszą płytę „Dziki książę”. Zespół zadebiutował w Jarocinie w 1984 roku. Choć Variété jest uznawane za prekursora nurtu cold-wave w Polsce, to muzyka grupy z każdą kolejną płytą ewoluowała, oddalając się od “zimnej fali” w kierunku nowych brzmień, inspiracji trip hopem i ambitną elektroniką.

"Dziki książę", najnowsza płyta zespołu, wciąga jak dziesięcioodcinkowy serial. Nie ma w Polsce zespołu, który z taką konsekwencją przeciwstawiałby się swojemu wcześniejszemu, w tym wypadku, zimnofalowemu, wizerunkowi. Z każdą kolejną płytą muzyka Variété gubi ciężar pierwszych produkcji i zyskuje hipnotyczny powab. Autostrady południa, upał dzielnice Warszawy, poszukiwanie piękna – esencjonalne i wyrafinowane opowieści tkane przez zespół, robią ze słuchaczem to, co powinna robić sztuka: skłaniają do refleksji i pozostawiają trudno zmywalny ślad.

Variété jest cenione nie tylko w środowisku muzycznym i literackim, ale również w środowisku teatralnym. Zespół wydał dwa albumy koncertowe zarejestrowane w teatrach: “Koncert – Teatr STU” z 1993 roku oraz “PPA. Wrocław 2015”. Ten ostatni, to album zarejestrowany podczas premiery spektaklu „Bal, czyli wieczór zapoznawczy. Gra zespół Variété”, która miała miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wokalistą, autorem tekstów i liderem Variété jest Grzegorz Kaźmierczak, poeta, którego wiersze stanowią oś twórczości grupy. Zespół często współpracował z osobistościami polskiego jazzu od Andrzeja Przybielskiego przez Mikołaja Trzaskę, Wojciecha Jachnę, po Kubę Więcka.

ObecnieVariété gra w składzie:
Grzegorz Kaźmierczak – śpiew, elektronika; Marek Maciejewski – gitary; Marcin Karnowski – perkusja; Grzegorz Korybalski – bas. Gościem specjalnym trasy jest Wojciech „DJ Grzana” Grzankowski – elektronika, instrumenty klawiszowe, scratche.

Bilety czekają od poniedziałku do czwartu w audycji Uwierz w Muzykę. 

3 grudnia (piątek) - Carpenter Inn, 20:00

BARAKA FACE JUNTA, 365 DNI, WIRUS

Po dłuższej przerwie kolektyw No Hope For The Gigs zaprasza na koncert zespołów hardcore punk.

Baraka Face Junta to ekipa z Kołobrzegu, która stworzyła swój styl grania z udziałem zadziornego saksofonu. Z pewnością w ich muzyce znajdziecie brzmienie tuzów undergrandu takich jak Crass czy Dog Faced Hermans. Miłośnicy jazzujących punków The Ex pokiwają głowami. Baraka zagra nowy materiał "Test Systemu".

365 Dni to z kolei dawka melodyjnego hard cora z Ciechanowa. Towarzystwo gra już kilka lat i widać że wierne jest swoim patentom na melodyjki w gitarach i co ważne szukają w rzeczywistości pozytywów i to proponują nam słuchaczom. Lubiący klimaty NOFX czy warszawskiej ekipy z Coallition oraz znanych i lubianych Złodziei Rowerów będą zachwyceni. Zespół zaprezentuje nowy materiał "Trwać i Rosnąć", który ukazał się w zeszłym roku, ale nie był prezentowany jeszcze na żywo.

Wirus to stosunkowo nowy zespół z Olsztyna. Kapelę tworzą jednak bardzo doświadczeni muzycy Utopii, Edelweiss Piraten i Produktu. Kto lubi na przykład francuskie La Fraction będzie zadowolony. Teksty jakie wyśpiewuje Marta nie nawracają już nawróconych i nie wciskają w głowę bredni i fanatycznych treści, a dają szansę na przemyślenia. Grupa zaprezentuje materiał z pierwszej płyty "Psychoza".

Zaproszenia czekają w czwartek w Uwierz w Muzykę. 

3 grudnia (piątek) - Pub LAS, 19:00

NITOA, SICK PART, BOGDAN

Heavy metalowy wieczór w centrum miasta. Wystąpią dwie warszawskie kapele oraz pewien Bogdan.

Zaproszenia czekają w środę w Uwierz w Muzykę. 

4 grudnia (sobota) - Pub LAS, 21:00

ALÂKA

Polsko-turecki duet, łączący elektronikę (Roman Wróblewski) z akustycznym brzmieniem gitary typu saz oraz turecką poezją (Gülami Yeşildal). „Alâka” w języku tureckim znaczy „połączenie” lub „znaczenie”. Projekt powstał w Lizbonie w 2019 roku. Po kilku wspólnych koncertach pandemia przerwała prace nad pierwszym albumem. Jesienią 2021 roku Wróblewski i Yeşildal mogą ponownie razem stanąć na scenie. Wydanie albumu planują w 2022 roku. Koncert w pubie LAS jest jednym z trzech, pierwszych koncertów w Polsce tego duetu. Będzie to wyjątkowa okazja na doświadczenie muzycznego połączenia między nowoczesnością a tradycją, dźwiękami Wschodu i Zachodu. Skład: Roman Wróblewski - syntezatory, maszyna perkusyjna, sample oraz Gülami Yeşildal - saz, wokal. Przed koncertem od godz. 15 odbędą się warsztaty nauki podstaw orientalnych rytmów. Więce info na Facebooku.

5 grudnia (niedziela) - Pub LAS, 20:00

THE CASSINO

Pierwszy w Olsztynie koncert zespołu The Cassino promujący ich debiutancki album “Części”! Zespół tworzą Hubert Wiśniewski (wokal, gitara), Piotr Dawidek (perkusja) oraz Michał Badecki (bas). Grupa powstała w 2013 roku w Braniewie i nazwę wzięła od starego, wojskowego kasyna, w którym odbywała swoje pierwsze próby. The Cassino tworzą własną muzykę i nie boją się eksperymentować. Łączą rockowe brzmienie z bluesem i funkiem, a w ich kawałkach da się wyczuć inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo to ich utwory zachowują indywidualny charakter. Stawiają na emocje i szczerość.

W 2018 roku The Cassino wzięli udział w konkursie Start NaGranie i wystąpili na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W 2019 r. zaznaczyli swoją obecność na trasie Męskiego Grania. Jak dotąd wydali trzy EP-ki. Teraz grupa promuje swój debiutancki album zatytułowany "Części".

Zaproszenia czekają we wtorek w audycji Rock Block oraz w czwartek w UWM FM Po Południu.

5 grudnia (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

PIOTR MAKSIMIUK QUINTET

Zespół zaprezentuje piosenki z płyty "Szczepionka na zło" oraz kilka premierowych. Od psychodelicznego hard rocka do bossa novy. Zagrają Anna Śleszyńska-Górny (skrzypce elektryczne), Piotr Cygański (trąbka, klawisze), Krzysztof Błaszkiewicz (gitara), Leszek Ostrowski (perkusja) i Piotr Maksimiuk (wokal, gitara basowa, bandżo). Spodziewany jest też gościnny udział dr Janusza Stępnia (harmonijka usta).
 
Zaproszenie czeka we wtorek w Uwierz w Muzykę. 
 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: