Aktualności
22.05.2022

Koncertowe propozycje na koniec maja w Olsztynie

W Browarze Warmia wystąpi weteran hip-hopowej sceny - Rychu Peja. Pub LAS odwiedzi Piotr "Bajzel" Piasecki. Zatrzyma się tam także metalowa trasa Evil Among Us Tour. Galeria Sowa zaprasza na koncert "Man in the Box - Tribute to grunge" oraz energetyczny i przebojowy Główny Zawór Jazzu.

27 maja (piątek) - Browar Warmia, 20:00

PEJA/SLUMS ATTACK

Koncert w ramach trasy "Na legalu TOUR 2022". Na scenie raziem z legendarnym Rychem Peją pojawią się: DVJ. Rink oraz Gandi Ganda.

Wejściówki do wygrania od poniedziałku do czwartku w audycji Uwierz w Muzykę.

27 maja (piątek) - Pub LAS, 20:00

BAJZEL + OBRAZEK

Bajzel to artysta awangardowy, przełamujący konwenanse w sztuce, ekscentryczny One Man Band. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich utworów. Będąc na jego koncercie doświadcza się wybuchu muzycznej energii. Jeden człowiek za pomocą zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Znany z wysoce charyzmatycznych i energetycznych koncertów, które przysporzyły mu wielu fanów w całej Polsce. Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie grupy Pogodno, połowa składu Babu Król, część składu Nowej Fali Polskiego Dansingu. Grał trasy z Lao Che, Kasią Nosowską i zespołem Strachy na Lachy. Występował na takich festiwalach jak: Heineken Opener, OFF Festival, Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW (USA).

Obrazek to zespół wywodzący się z trójmiejskiej seny alternatywnej. Na żywo to melodyjna ściana dźwięku z mocno osadzoną sekcją rytmiczną okraszona romantycznymi tekstami, które zrozumiesz. Na początku roku ukazał się singiel „Cristal Melancholia" zapowiadający nową płytę, a utwór „Czego nie robimy w ukryciu” wylądował na kompilacji „Polskie piosenki dla Ukrainy". Przyjdź posłuchać, będzie miło.

Wejściówki do wygrania we wtorek i w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

27 maja (piątek) - Carpenter Inn, 20:00

PLAGUE & TERROR | THEMPEST + FETO IN FETUS + ROMANTYCZNY WIECZÓR

Dwie doświadczone warmińsko-mazurskie ekipy metalowe: THEMPEST oraz FETO IN FETUS - łączą siły, aby siać zniszczenie kaskadą blastów i ostrych jak brzytwa riffów na deskach olsztyńskiego klubu Carpenter Inn Irish Pub. Zapraszamy na koncert pt. "PLAGUE & TERROR". Jako support wystąpi grupa Romantyczny Wieczór.

Wejściówki do wygrania: w środę w audycji Uwierz w Muzykę oraz w czwartek w Zakładzie Patologii Dźwięku.

28 maja (sobota) - Galeria Sowa, 19:00

MAN IN THE BOX - TRIBUTE TO GRUNGE

Man in the BOX jest pierwszym w Polsce zespołem grającym show muzyczny pod tytułem Tribute to grunge. Koncerty charakteryzują się perfekcyjnym wykonaniem muzycznym, kipiącą ze sceny energią oraz pełną pasji publicznością, chcąca spędzić wieczór przy muzyce swojej młodości.

Man in the Box gra największe hity takich zespołów jak Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, oraz Alice in Chains, powstałe na początku lat 90-tych poprzedniego wieku w Seattle, pragną wskrzesić ówczesnego ducha alternatywnego rocka.

Wejściówki do wygrania w poniedziałek w audycji Uwierz w Muzykę.

28 maja (sobota) - Pub LAS, 20:30

EVIL AMONG US TOUR - AmnestiA/MüuT/Morbus

Bezlitosna Pancerna Pięść północno-wschodniej części kraju zaprasza na mroczne tańce! AmnestiA w towarzystwie Morbus i Müut rozpęta piekło w olsztyńskim Lesie, a Was w tym kotle nie może zabraknąć!

AmnestiA to bezlitosna metalowa pięść z północno-wschodniej Polski (z Olecka). Müut to warszawski zespół grający stoner rock\hardcore punk. Istnieje od 2019 roku. Na koncie ma pierwsze demo i koncerty. Morbus to olsztyńska grupa heavymetalowa łącząca elementy groove, thrash i progresive.

28 maja (sobota) - Carpenter Inn, 18:00

TORTURE OF HYPOCRISY + PETARDA + R.O.D.

TORTURE OF HYPOCRISY - Mikołajki/Braniewo/Włocławek
Warmińsko-mazurska załoga groove/industrial death metalowa założona w 2007 roku w Mikołajkach. Zespół zawita do Olsztyna z najnowszym krążekiem "Humanufacture", który jest następcą uznanego albumu "RBMK-1000" z 2016r. Charakterystyczne brzmienie 7-strunowych gitar, złożone kompozycje i tony energetycznej muzyki.

R.O.D. - Lublin
To środkowy palec dla wszystkich przez których na tej planecie jest nędznie. Szybkie i agresywne uderzenie bez ballad. Zespół aktualnie promuje swój najnowszy album "Hatespeech".

PETARDA - Olsztyn/Londyn
To antypolityczne i obraźliwe (czasem) teksty wypluwane w zmiennych rytmach i przy ciężkich gitarach, w towarzystwie instrumentów dętych. Zespół powstał z inicjatywy Banana i Kury w czerwcu 2016 roku. Po niedługim czasie dołączyli Wojtas i QuraBrat. Petarda ma na swoim koncie EP 'Pierwszy Prawdziwy''. Teksty traktuja o sytuacji politycznej w Polsce i na świecie oraz wytykaniu błędow i głupoty ludzkiej. Muzyka jest utrzymywana w różnych tempach głównie prostego, ciężkiego rocka z dodaniem sekcji dętych. Petarda powstała i operuje w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek członkowie zespołu znaja sie z rodzimego Olsztyna na Warmii.

Wejściówki do wygrania:we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę oraz w czwartek w Zakładzie Patologii Dźwięku.

29 maja (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

GŁÓWNY ZAWÓR JAZZU

Główny Zawór Jazzu to energiczny projekt łączący pozornie niedostępne wariacje nurtów jazzowych z wszechobecną muzyką pop. Znane z rozgłośni radiowych polskie przeboje przedstawione są w swingowych aranżacjach, zabierając słuchacza w podróż po zadymionych klubach lat 30-tych, 40-tych i 50-tych.

Dziewięcioosobowy skład z Poznania łamie bariery międzygatunkowe w utworach takich gwiazd jak Monika Brodka, Margaret czy Perfect i wielu, wielu innych. Odbiorcy serwowana jest nietuzinkowa mieszanka płynąca pełnią brzmienia wprost przez Główny Zawór Jazzu.

Wejściówka do wygrania w środę w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: