Aktualności
30.07.2022

Muzyczny początek sierpnia w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na kolejną edycję festiwalu muzyki elektronicznej - Local Warming. Jego gwiazdą będzie Baasch. W Parku Jakubowo wystąpi natomiast grupa Cztery Pory Miłowania. Galeria Sowa ponownie gościć będzie fanów piosenki żeglarskiej (zagra Kliper), ale też muzyki z polskich filmów i seriali. Nad Zatoką Miłą unosić się będą dźwięki reggae, a zagra między innymi Skank Ranger.

 

6 sierpnia (sobota) - Park Centralny, 18:00

LOCAL WARMING

W ramach cyklu ULOTNE MOK w Olsztynie zaprasza w sobotę 6 sierpnia na Local Warming 2022 - noc z najlepszą muzyką elektroniczną! W programie live acty i sety DJ'skie na świeżym powietrzu. Dwie sceny i wyjątkowy klimat okolic Tartaku i Zajezdni.

LIVE STAGE:
- LASY
- An On Bast live
- BAASCH

DJ STAGE:
- Galactic Lutra
- Piasecki
- Manoid

Wstęp wolny!

 

6 sierpnia (sobota), Galeria Sowa, 18:00

KLIPER

CZWARTKOWE SZANTY Z SOWĄ to cykl koncertów, imprez i innych wydarzeń o tematyce żeglarskiej, turystycznej i wakacyjnej. Jak nazwa sugeruje - spotkania odbywają się w wakacyjne czwartki, ale wyjątki muszą być. Kliper wystąpi w Galerii Sowa w sobotę 6 sierpnia.

Pomysł założenia zespołu zrodził się na jednym z radomskich spotkań z piosenką żeglaską Rafa. To właśnie tu czterech kolesi po wysłuchaniu powiedziało - "przecież my nie będziemy gorsi" i tak wszystko się zaczęło.

Grupa składa się z piątki chłopaków, którzy KOCHAJĄ SZANTY, KOCHAJĄ ŚPIEWAĆ. Uwielbiają żeglarstwo, piękne dziewczyny i oczywiście piwo:
- Krzysztof Adamczyk
- Maciej Falkiewicz
- Paweł Głowacki
- Rafał Błędowski
- Mikołaj Firlet

"Śpiewamy szanty klasyczne wykonywane głównie a'capella oraz piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze posiadamy również ballady i pieśni morskie" - tak pisza o sobie. Wiosną 1997 roku Kliper po raz pierwszy postawił żagle. Zaczynali w czwórkę. Krzysztof dołączył do zespołu trochę później. "I tak już pod pełnymi żaglami wpływaliśmy i nadal wpływamy na różne sceny szantowe w całej Polsce" - dodają.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w UWM FM Po Południu.

 

7 sierpnia (niedziela) - Park Jakubowo, 18:00

CZTERY PORY MIŁOWANIA

W ramach cyklu ULOTNE Park Jakubowo po raz kolejny wypełni kulturowa energia i fantastyczna muzyka na żywo! MOK w Olsztynie zaprasza na bezpłatny koncert zespołu Cztery Pory Miłowania, który zagra na plenerowej scenie nieopodal jeziorka Mummel w niedzielę 7 sierpnia o godz. 18:00. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Kultura w Parku!", finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Cztery Pory Miłowania to zespół zawiązany w 2014 roku, wywodzący się z miejscowości Choczewo w województwie pomorskim. Działalność zespołu opiera się głównie na autorskiej muzyce członków zespołu pisanej do wierszy m.in. Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Aleksandry Bacińskiej i Toma Borkowskiego. Cztery Pory Miłowania w czerwcu 2017 roku wydały debiutancką płytę pt. „Litania do…”, na której znalazło się 14 autorskich kompozycji z muzyką Michała Miotke i Patryka Wendrowskiego. Celem zespołu jest dzielenie się słowem ważnym, dotykającym codzienności, spraw ostatecznych i spraw- co do których nabieramy sztucznego dystansu, a dotyczą one wszystkich bez wyjątku. W kręgu zainteresowań artystycznych zespołu leży przede wszystkim człowiek i jego sprawy. W 2020 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „W zamyśleniu”, zawierająca 18 utworów. W marcu 2022 roku ukazała się trzecia płyta zespołu pt. „W rytmie serca”, zawierająca 14 utworów.

Skład zespołu:
Małgorzata Miotke – śpiew, idiofony
Michał Miotke – śpiew, gitara akustyczna
Patryk Wendrowski – gitara basowa

Wstęp wolny!

7 sierpnia (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

PIRAMIDY

„Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali” to najnowszy program zespołu Piramidy, który zasłynął już brawurowymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego.

W tym koncercie wrócicie do najbardziej znanych i lubianych ballad, melodii i piosenek filmowych jak np.: „Prawo i pięść”, „Czarne chmury”, „Jan Serce”, „Noce i dnie”, „Stawka większa niż życie”, „Polskie drogi”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Jak rozpętałem II Wojnę Światową” a nawet do piosenek z sienkiewiczowskiej trylogii: „Potop”, „Pan Wołodyjowski” czy „Ogniem i mieczem”. Nie zabraknie pieśni wesołych do wspólnego śpiewania ( jak „Ballada o Tolku Bananie”) oraz poważnych (choćby z legendarnej „Lawy” w reż. Tadeusza Konwickiego). Będą także niespodzianki oraz anegdoty, które przeniosą Was w świat polskiego filmu.

To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat wzruszeń i humoru – zespół PIRAMIDY znany jest także z niebanalnego kontaktu i śmiesznych dialogów z publicznością. Będzie to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu wspaniałych artystów.

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji UWM FM Po Południu.

 

7 sierpnia (niedziela) - Zatoka Miła nad jeziorem Ukiel, 12:00 - 20:00

REGGAE ZATOKA

 

Impreza w klimatach rocksteady, reggae oraz ska z niewielką domieszką dubu. Zagrają:
 
FIFTI (OLSZTYN) -selektor early reggae, ska i rocksteady z Olsztyna. Pierwsze szlify łapał w olsztyńskich przybytkach oraz plenerowych imprezach na terenie Warmii. Kolekcjoner czarnych winylowych krążków, sukcesywnie powiększa zbiory siódemek głównie z lat 60-70', tłoczonych w jamajskich i brytyjskich wytwórniach. Jego ulubieni wykonawcy to między innymi The Pioneers, The Maytals, Desmond Dekker... Zawsze nienagannie odziany w czerń i również czarne tatuaże, zabierze was w muzyczną podróż po starych Jamajskich brzmieniach.

SKANK RANGER (OLSZTYN) jest producentem z Olsztyna czerpiącym z muzyki jamajskiej wszystko co najlepsze. Do swoich dubowych wycieczek zabiera poznane na swej drodze osoby z przeróżnych muzycznych klimatów.
Skank Ranger kieruje się prostą zasadą: Love it? DUB it!

GORZKI AKA BINX (OLSZTYN) -  nawijacz, filozof, Rastaman, wędrownik, poszukiwacz, badacz kultury i miłośnik natury. Współzałożyciel i uczestnik olsztyńskiego kolektywu Lonely Tree Soundsystem. Można go usłyszeć na solowej EP "Milion dróg, milion możliwości" oraz płytach macierzystego składu Lonely Tree Sound: "Natura Rerum", "Digital Szaman" oraz "Ludzie We Mgle". Jest absolwentem filozofii i polonistyki, a obecnie doktorantem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Poza tym członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego i współzałożycielem stowarzyszenia "Filozofia - Duchowość - Sztuka". 
UZURPATA SELEKTA (Las Pieczewski) - na codzień udzielający się w duecie Equal Rights Collective jako jego brzydsza część, gdzie pełni funkcję selektora. Kocha dub, early reggae, rocksteady, ska, a zwłaszcza steppa i acid dub oraz Matkę Ziemię. Uzurpuje sobie prawo do bycia selektorem. Stara się przenosić na wyższe poziomy medytacji poprzez cięższe brzmienia w steppersowym wydaniu, wyprowadzając z babilonu wprost do Zionu. Tym razem jednak – tak jak ERC - poprowadzi Was przez klasyki muzyki rocksteady, roots i heavy roots. Dubwise no compromise!!
 
Wstęp wolny.
 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: