Aktualności

Informacje muzyczne

 • Nowości muzyczne 06-12.09.2021

  Pochodząca z Braniewa grupa The Cassino singlem "Twój Głos" zapowiada swój pierwszy album długogrający. To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm swoje nowe nagrania prezentują także: Bass Astral x Igo, Future Islands i Gundelach. Polecamy również jubileuszowe wydawnictwo zespołu Happysad „Odrzutowce i...

 • Punk rock, reggae i piosenka autorska w olsztyńskich klubach

  Sezon koncertów plenerowych w Olsztynie już za nami. Pozostaje oferta lokali na Starym Mieście. W piątek będzie można poskakać do wczesnego reggae i ska w pubie LAS. W Carpenterze wystąpi legenda punk rocka, zespół Moskwa. W niedzielę Galeria Sowa zaprasza na występ Janka Traczyka. Dla słuchaczy mamy wejściówki.

 • Soundlake Festival po raz drugi

  Nie udało się przed rokiem. Ale Soundlake Festival wrócił do Iławy w dobrym stylu. 28 sierpnia w amfiteatrze nad Jeziorakiem wystąpili: Karaś/Rogucki, Król oraz Pawbeats Orchestra. "Jestem przekonana, że będziemy to kontynuować i już teraz zapraszam na trzecią edycję" - mówi dyrektor ICK Lidia Miłosz.

 • Nowości muzyczne 30.08-05.09.2021

  Z piosenką tygodnia na 95,9 fm wraca José González. Nowe nagrania na naszej antenie przedstawiają także: Angel Olsen, Geese oraz Me And That Man. Najważniejszą płytą przełomu sierpnia i września jest natomiast pożegnalny album duetu Bass Astral x Igo - "Satellite".

 • Ostatni koncertowy tydzień Na Wypasie

  Koncertowe lato Na Wypasie w Olsztynie zamknie piątkowy występ Wojtek Mazolewski Quintet w Amfiteatrze im. Czesława Niemana. W pubie LAS prawdziwy deathmetalowy łomot zaserwują cztery kapele z Kujaw. W Carpenterze zagrają Rosochate. A w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi grupa Stare Dobre Małżeństwo.

 • Nowości muzyczne 23-29.08.2021

  Grupa Bluszcz żegna wakacje klipem do nowego utworu - "Odra". To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm świeże single prezentują także Niemoc, Organek oraz Public Service Broadcasting. Z uwagą słuchać będziemy również debiutanckiej płyty żeńskiej grupy Shyness!

 • Me And That Man, Bluszcz i inne koncerty na zakończenie wakacji w Olsztynie

  Ostatni koncertowy tydzień sierpnia w Olsztynie otworzy występ zespołu Bluszcz na Scenie Staromiejskiej. W amfiteatrze zagrają natomiast Me And That Man, Mulk i Dance Like Dynamite. W pubie LAS dziki jazzowy odjazd zagwarantuje kwartet NVC, a klasyki grunge zaprezentuje Man In The Box. W Galerii Sowa pożegnanie...

 • Nowości muzyczne 16-22.08.2021

  Odświeżona wersja starego utworu z jubileuszowego wydawnictwa happysad oraz nowe single od LoneLady, Machine Gun Kelly'ego i Liz Lawrence - to nasze propozycje muzyczne na kolejny tydzień. Płytą tygodnia jest pośmiertnie wydany album Prince'a "Welcome 2 America".

 • Muzyka i teatr - kolejny kulturalny tydzień wakacji w Olsztynie

  W tym tygodniu w ramach cyklu Młoda Polska na Scenie Staromiejskiej zaprezentuje się grupa SMÜGY. Gwiazdą Olsztyńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych będzie natomiast zespół Arkadiusza Jakubika - Dr Misio. Sprawdź koncertowy plan na najbliższe dni w Olsztynie.

 • Nowości muzyczne 9-15.08.2021

  Jungle - przebojowy duet z Londynu - prezentuje nowy singiel "Truth". To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm premierowe nagrania prezentują także: Kult, Mary Komasa i Róża. Najważniejsza płyta to "Private Space" - trzeci krążek amerykańskiej grupy Durand Jones & The Indications.

 • Nie tylko Olsztyn Green Festival

  Wydarzeniem nie tylko tego tygodnia, ale i całych wakacji jest bez wątpienia Olsztyn Green Festival. MOK zaprasza natomiast na koncert zespołu Para. W pubie LAS wystąpią: Drobne Niepokoje i Brożek, a w Bawarii urodzinowe granie Kapiszonów, Fajrantu oraz reaktywowanych okazjonalnie Skautów.

 • Znamy laureatów Fryderyków 2021

  Krzysztof Zalewski jest największym wygranym tegorocznej gali Fryderyków - nagród muzycznych przyznawanych przez Akademię Fonograficzną. Wokalista odebrał aż cztery statuetki. A wręczono je w czwartek 5 sierpnia podczas gali w szczecińskiej Netto Arenie.

 • Fest Muza i inne muzyczne wydarzenia pierwszych dni sierpnia w Olsztynie

  Przed nami finał kolejnej edycji konkursu młodych kapel Fest Muza. W piątek w Amfiteatrze im. Czesława Niemena o nagrody powalczą: Coria, Chrust, hai, Iksy, The Embers oraz Willa Kosmos. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Mikromusic. Ale początek sierpnia to także inne koncerty.

 • Nowości muzyczne 02-08.08.2021

  W sierpień wkraczamy z wakacyjnym przebojem duetu Silk Sonic. Tworzą go Bruno Mars i Anderson.Paak. Ponadto polecamy nowe single Amyl And The Sniffers, Porches i solowy utwór Jerry'ego Cantrell'a. Płytą tygodnia jest długo wyczekiwany drugi album Billie Eilish.

 • Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie

  Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie powraca! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia. A wystąpią m.in.: Dr Misio, Gutek, Happysad, Hunter, Karaś/Rogucki, Ralph Kaminski, Raz Dwa Trzy, Sidney Polak i Wojtek Mazolewski Quintet. Dla naszych słuchaczy mamy karnety!

 • Nowości muzyczne 26.07-01.08.2021

  Nowa wersja utworu "Drogi Proste" grupy Kwiat Jabłoni z udziałem Julii Pietruchy i Kraków Street Band to nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm usłyszycie też nagrania duetu BaiKa, punkowców z Idles i kolejny singiel Much. Soulowy wokalista Leon Bridges przedstawia krążek "Gold-Diggers Sound".

 • Wygraj karnet na Olsztyn Green Festival

  Brodka, Karaś/Rogucki, Krzysztof Zalewski, Król, Maria Peszek, Muniek Staszczyk, Natalia Przybysz, Organek, Pezet i Sorry Boys - m.in. oni wystąpią w dniach 13-15 sierpnia na plaży nad Jeziorem Ukiel podczas kolejnej edycji Olsztyn Green Festivalu. Karnety do wygrania na antenie Radia UWM FM!

 • Koncertowy koniec lipca w Olsztynie

  W ostatnim tygodniu lipca w Olsztynie także będzie działo się sporo. Na Scenie Staromiejskiej zaśpiewa Bartas Szymoniak a w Amfiteatrze wystąpi grupa Kult. Galeria Sowa zaprasza na koncerty Kraków Street Band, Mietek Folk i wieczór z piosenkami Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Nad Jeziorem Długim wystąpi...

 • Nowości muzyczne 19-25.07.2021

  Wakacyjne nowości singlowe w tym tygodniu na antenie Radia UWM FM prezentują: John Legend, Billie Eilish, Durand Jones & The Indications oraz Gutek. Najważniejsza płyta to "Szaroróżowe" zespołu Muchy. Poznańska grupa wróciła po siedmiu latach w świetnej formie!

 • Dni Olsztyna Na Wypasie!

  Niezwykle ciekawie zapowiada się kolejny koncertowy tydzień w stolicy regionu. Z okazji Dni Olsztyna wystąpią: Grupa MoCarta, Małe Przyjemności, Łąki Łan, MaJLo i Kaśka Sochacka. I to jeszcze nie wszystkie muzyczne atrakcje, których doświadczyć możecie w najbliższych dniach.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: