Aktualności

Informacje muzyczne

 • Nowości muzyczne 12-18.07.2021

  "It Won’t Always Be Like This" - to jeden z najbardziej wyczekiwanych muzycznych debiutów tego roku na świecie. Pierwszy krążek irlandzkiej grupy Inhaler to nasza płyta tygodnia. Na 95,9 fm nowe single prezentują także: Damon Albarn, grupa Organek, Sam Fender i The Parrots.

 • Bokka na Local Warming i inne muzyczne wydarzenia tygodnia

  Plenerowa impreza z muzyką elektroniczną Local Warming w Parku Centralnym to najważniejsze wydarzenie kolejnego tygodnia lipca w Olsztynie. Na Scenie Staromiejskiej zaprezentują się popowe Kwiatki, a w Parku Jakubowo folkowy HabiArJan. W Pubie Las zagra duet Babu Król. Na wieczory z coverami Dire Straits i Maanamu...

 • Chcesz bawić się na Olsztyn Green Festivalu? Zaszczep się!

  Organizatorzy tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu zdecydowali, że podczas imprezy na plaży nad jeziorem Ukiel bawić będą się osoby legitymujące się Unijnym Certyfikatem Covid potwierdzającym zaszczepienie się przeciwko COVID-19. "To siła wyższa, niezależna od nas" - czytamy w oświadczeniu.

 • Nowości muzyczne 05-11.07.2021

  W najbliższych dniach polecamy szczególnie Waszej uwadze solowy debiut lidera grupy Happysad. Kuba Kawalec wydał właśnie album "Ślepota". To nasza płyta tygodnia. Nowe single na 95,9 fm prezentują: Balthazar, Inhaler, Kaśka Sochacka oraz duet Rysy i Justyna Święs.

 • Lato na Wypasie: koncerty Maseckiego, Spiętego i Popkultury

  Trzy muzyczne wydarzenia proponuje w najbliższych dniach Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. W Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpią: Marcin Masecki i Hubert "Spięty" Dobaczewski. Natomiast na Scenie Staromiejskiej zaprezentuje się zespół Popkultura.

 • Nowości muzyczne 28.06-04.07.2021

  W tym tygodniu na antenie Radia UWM FM usłyszycie sporo polskich nowości muzycznych. Naszą płytą tygodnia jest krążek "Lifestrange" grupy Paula i Karol. Najważniejsza piosenka to "Bardziej niż zwykle" Tomka Makowieckiego. Ponadto na 95,9 fm swoje single prezentują: Happysad, Krzysztof Zalewski i...

 • Duet Lenda/Kozub wygrał konkurs 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

  Za nami 47. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Nagrodę główną im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności konkursu otrzymał duet Lenda/Kozub. Na scenie Amifiteatru im. Czesława Niemena wystąpili także Mela Koteluk i Kwadrofonik.

 • W amfiteatrze zaśpiewa Daria Zawiałow. Ale koncerty wracają także do olsztyńskich klubów

  Koncertowe życie Olsztyna powoli się rozkręca. Muzyka na żywo zabrzmi w Galerii Sowa i pubie LAS. Wydarzeniem weekendu będzie występ Darii Zawiałow w Amfiteatrze im. Czesława Niemena organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury.

 • 20-lecie Ostróda Reggae Festivalu. Mamy dla Was karnety!

  Tegoroczne święto muzyki reggae w Ostródzie będzie wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze - to jubileuszowa 20. edycja festiwalu. Po drugie - w związku z pandemią, organizatorzy byli zmuszeni zrezygnować z większości zagranicznych artystów, skrócić czas trwania imprezy i ulokować ją wyłącznie na terenie amfiteatru.

 • Nowości muzyczne 21-27.06.2021

  Z wakacyjnym singlem "Lato 2010" nadlatują Muchy. To nasza piosenka tygodnia. Premierowe nagrania na 95,9 fm prezentują także: Aldous Harding, Maneskin i Wet Leg. Po dwunastu latach z nowym albumem wrócił norweski duet Kings Of Convenience. Polecamy krążek "Peace Or Love".

 • Startuje muzyczne Lato na Wypasie w Olsztynie

  Dwa duże koncerty zaplanowano w Olsztynie na otwarcie wakacyjnego sezonu koncertowego. W czwartek 24 czerwca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpi Krzysztof Cugowski. Natomiast na sobotę 26 czerwca zaplanowano 47. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie.

 • Nowości muzyczne 14-20.06.2021

  "Love Will Work It Out" to najnowszy singiel grupy Durand Jones & The Indications. Usłyszycie go na 95,9 fm jako naszą piosenkę tygodnia. Premierowe nagrania prezentują także: Bleachers, Maria Peszek i Patrick The Pan. A Daria Zawiałow w świetnym stylu wraca płytą "Wojny i Noce".

 • Nowości muzyczne 07-13.06.2021

  W tym tygodniu nowe nagrania na 95,9 fm prezentują: Kuba Kawalec, Monsieur Premiere i Matthew E. White. Piosenka tygodnia to "Lost Cause" od Billie Eilish. Najważniejszą płytą jest natomiast "BRUT" Brodki.

 • Nowości muzyczne 31.05-06.06.2021

  W tym tygodniu szczególnie polecamy Waszej uwadze "Ostatnią Płytę" Kultu. Na 95,9 fm usłyszycie także premierowe single od BC Camplight, Oly. i Skubasa. Najważniejszą piosenką najbliższych dni jest natomiast "Bezpieczny Lot". Utwór zapowiada drugi krążek duetu Karaś/Rogucki.

 • Nowości muzyczne 24-30.05.2021

  "Like I Used You" w duecie śpiewają Sharon Van Etten i Angel Olsen. To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm usłyszcie także premierowe single Florence And The Machine, Lucy Dacus i grupy Snowman. Najważniejszą płytą ostatnich dni maja jest krążek "Daddy's Home" od St. Vincent.

 • Fest Muza 2021

  5000 złotych w gotówce, wsparcie medialne i live sesja emitowana na antenie Radia UWM FM oraz wiele nagród dodatkowych - to wszystko czeka na uczestników tegorocznej edycji ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów Fest Muza! Jego finał zaplanowano 6 sierpnia na deskach olsztyńskiego Amfiteatru im. Czesława Niemena.

 • Clock Machine i Jan Serce na Olsztyn Green Festivalu

  Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu 2021 przedstawili kolejnych artystów, którzy w dniach 13-15 sierpnia wystąpią na plaży nad jeziorem Ukiel. To grupa Clock Machine oraz rapowy duet Jan Serce. Festiwalowy line-up prezentuje się już niezwykle ciekawie. A to jeszcze nie koniec ogłoszeń!

 • Nowości muzyczne 17-23.05.2021

  Monika Brodka tuż przed premierą swojego piątego albumu opublikowała klip do utworu "Hey Man". To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm nowe single prezentują także: Durand Jones & The Indications, Krzysztof Zalewski i Spięty. Gramy również numery z krążka "Delta Kream" The Black Keys.

 • Margaret i Pezet na Olsztyn Green Festivalu 2021

  Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu przedstawili kolejnych muzycznych gości tegorocznej edycji imprezy. W połowie sierpnia plaży nad jeziorem Ukiel wystąpią Margaret i Pezet. Kogo jeszcze będzie można tam usłyszeć? Sprawdźcie na naszej stronie!

 • Nowości muzyczne 10-16.05.2021

  Po długiej przerwie z nowym singlem wróciły poznańskie Muchy. "Szaroróżowe" to nasza piosenka tygodnia. W drugim tygodniu maja na 95,9 fm premierowe nagrania prezentują także: Kult, Modest Mouse i Rag'n'Bone Man. Utwory z albumu "Monsters" śpiewać będzie natomiast Sophia Kennedy.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: