18.09.2022

Stomilanki zdobyły Wodzisław

Stomilanki Olsztyn wygrały już czwarty mecz w obecnym sezonie I ligi. Drużyna Dariusza Maleszewskiego pokonała na wyjeździe 2-1 (1-0) SWD Wodzisław Śląski i wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Jako jedyna nie przegrała jeszcze żadnego spotkania.

Po świetnym starcie obecnych rozgrywek (zwycięstwach 5-1 ze Skrą Ladies Częstochowa, 4-1 z Trójką Staszkówka/Jelna i 4-1 z Rekordem Bielsko-Biała), Stomilanki tydzień temu "tylko" zremisowały  na własnym boisku 0-0 z Resovią Rzeszów. Czerwone kartki w tym meczu obejrzały dodatkowo Wiktoria Skrzypińska i Eshter Sunday.

Do Wodzisławia Śląskiego trener Maleszewski nie mógł więc zabrać tych dwóch zawodniczek. Ale w grze olsztyńskiej drużyny w sobotę widać było dojrzałość i determinację. Wynik w pierwszej połowie otworzyła Oliwia Bida. Gospodyniom udało się wyrównać na począku drugiej połowy. Ale na ich trafienie odpowiedziała Gabriela Kędzia.

Posłuchajcie, jak mecz podsumował trener Dariusz Maleszewski. Rozmawiał z nim Piotr Szauer.

SWD Wodzisław Śląski - Stomilanki Olsztyn 1-2 (0-1)
Oliwia Bida, Gabriela Kędzia

Stomilanki: Ptaszek - Krech (46' Czarnecka), Kędzia,  Taranowska, Libera, Bida, Sokołowska, Kałużna, Osajkowska, Rosiak (89' Korzec), Rabiega (71' Olender)

Kolejny mecz Stomilanki rozegrają 1 października. W Olsztynie zmierzą się z Polonią Środa Wielkopolska. Klub z Wielopolski zgodził się na zamianę gospodarza meczu.