18.09.2022

Warmia wygrywa na inaugurację i jest liderem Ligi Centralnej

W spotkaniu pierwszej kolejki nowego sezonu Ligi Centralnej Warmia Olsztyn pewnie wygrała na wyjeździe 25:16 (10:8) z KPR-em Żukowo. Duża w tym zasługa doświadczonych liderów drużyny - Marcina Malewskiego i Mateusza Kopycińskiego. Dzięki tak wysokiemu zwycięstwu jest liderem rozgrywek.

Przed inauguracją rozgrywek trener Dariusz Molski miał jeszcze kilka uwag do gry swojej drużyny. Choć w ostatnim sprawdzianie - a właściwie już meczu, którego stawką był wojewódzki Puchar Polski - Warmia wygrała zdecydowanie 43:20 ze Szczypiorniakiem Olsztyn, szkoleniowiec mówił o elemenatach, które należy poprawić.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania w Żukowie była wyrównana. Do 20 minuty minimalne prowadzenie utrzymywali gospodarze. Dopiero przed przerwą olsztynianie przełamali rywala i wygrywali 10:8. Po zmianie stron zaczęli już dominować na parkiecie. A dziewięciobramkową przewagę wypracowali sobie w samej końcówce.

Liderami drużyny byli Marcin Malewski i Mateusz Kopyciński. Obaj pięciokrotnie pokonali bramkarza KPR-u. Ale wysokie zwycięstwo to także zasługa świetnej postawy w defensywie.

KPR Żukowo - Warmia Olsztyn 16:25 (8:10)

Warmia: Makowski, Kaczmarczyk - Mucha (1), Reichel (3), Stępień (1), Safiejko (4), Laskowski (2), Szniter, Konkel (3), Kopyciński (5), Sikorski (1), Zemełka, Skiba, Malewski (5).

Posłuchajcie jak pierwszy mecz nowego sezonu podsumował trener Dariusz Molski. Rozmawiał z nim Piotr Szauer.

Kolejne spotkanie Warmia rozegra także na wyjeździe. W sobotę 24 września o 17:00 zmierzy się z Olimpią Piekary Śląskie.