Aktualności
18.09.2022

Trefl lepszy od Indykpolu w finale turnieju w Suwałkach

Indykpol AZS Olsztyn zajął drugie miejsce w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego. W turnieju akademicy rozegrali dwa mecze. Najpierw pokonali 3:0 (25:22, 25:23, 29:27) gospodarzy imprezy Ślepsk Malow Suwałki. W finale ulegli 0:3 (17:25, 20:25, 15:25) Treflowi Gdańsk.

 

Foto: Miłosz Kozakiewicz / Ślepsk Malow Suwałki

Kilka dni temu do kortowskiej drużyny dołączyli już Moritz Karlitzek i Robbert Andringa. Akademicy trenowali też ze swoim głównym szkoleniowcem Javierem Weberem, który wrócił przed tygodniem z siatkarskich Mistrzostw Świata. W najbliższych dniach do Olsztyna powinni także dotrzeć Amerykanie - Taylor Averill i Joshua Tuaniga - oraz srebrny medalista mundialu Mateusz Poręba. Dłużej poczekamy natomiast na debiut w Indykpolu dwóch młodych siatkarzy - Jakuba Hawryluka i Kamila Szymendery - którzy właśnie rozpoczęli rywalizację w Mistrzostwach Europy do lat 20.

Czwartkowe spotkanie półfinałowe XIII Memoriału Józefa Gajewskiego ze Ślepskiem akademicy rozpoczęli w składzie: Ciunajtis, Lipiński, Jakubiszak, Jankiewicz, Siwczyk, Butryn i Karlitzek.  Każdy z setów był bardzo wyrównany. Ale też w każdym w końcówce goście potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrali pewnie 3:0 (25:22, 25:23, 29:27). Statuetkę MVP odebrał Karol Butryn (zdobył 17 punktów).

"O wyniku tego spotkania zadecydowały pojedyńcze akcje. Możemy być zadowoleni z gry w systemach, które zostały wprowadzone przez trenera Javiera. Z całą pewnością - może być jeszcze lepiej" - stwierdził rozgrywający akademików Karol Jankiewicz.W finale, Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z Treflem Gdańsk (drużyna  z Pomorza pokonała w czwartek 3-1 Cerrad Enea Czarnych Radom). Było to jednostronne widowisko. Gdańszczanie prezentowali się lepiej w każdym elemencie gry, a siatkarze z Kortowa popełniali sporo niewymuszonych błędów. Trefl zwyciężył 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) i wygrał XIII Memoriał Józefa Gajewskiego.

"W meczu ze Ślepskiem zagraliśmy na świeżości. Zabrakło nam tego w drugim dniu, lecz też trzeba przyznać, że ekipa z Gdańska postawiła mocne warunki. Nie zagraliśmy w pełni swoich możliwości. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych zawodników, którzy dołączą do nas po weekendzie. Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy" - przyznał po piątkowym spotkaniu Jakub Ciunajtis, libero akademików.

Warto dodać, że najlepszym przyjmującym turnieju w Suwałkach został wybrany Moritz Karlitzek a najlepszym środkowym Dawid Siwczyk.

 

W kolejny weekend Indykpol AZS Olsztyn rozegra ostatnie sparingi przed startem PlusLigi. Akademicy wezmą udział w turnieju towarzyskim w Nowym Dworze Mazowieckim. W półfinale zmierzą się z LUK Lublin (w sobotę o 14:30). Drugą partę tworzą Projekt Warszawa i Ślepsk Malow Suwałki. Przegrani zagrają w niedzielnym meczu o trzecie miejsce (11:00). Finał rozpocznie się o 13:30.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: