18.09.2022

Stomil w końcu się przełamał

Ponad miesiąc kibice "Dumy Warmii" czekali na zwycięstwo swojej drużyny. Stomil Olsztyn przełamał się w meczu jedenastej kolejki eWinner II ligi. Na własnym boisku wygrał 1-0 (0-0) ze Śląskiem II Wrocław i awansował na jedenaste miejsce w tabeli. Jedyną bramkę w ostatniej minucie strzelił Jakub Tecław.

Po dwóch porażkach i dwóch remisach "biało-niebiescy" zaczęli niebezpiecznie zbliżać się do strefy spadkowej. I o ile po niedzielnym spotkaniu cieszyć może, że w końcu drużyna Szymona Grabowskiego zdobyła komplet punktów, to wciąż razi niestety nieskuteczność formacji ofensywnej. Okazji znów nie brakowało. Stomil przeważał zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie. Świetne sytuacje mieli m.in. Bartosz Florek czy Shun Shibata. Japończyk z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Gospodarze na szczęście nie stracili determinacji i dopięli swego w samej końcówce. Jedyną - ale dającą zwycięstwo - bramkę zdobył w ostatniej minucie Jakub Tecław. Dla obrońcy było to już szóste trafienie w obecnym sezonie.

Posłuchajcie, co powiedzieli po meczu trenerzy obu drużyn i bohater spotkania.

18 września 2022 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Śląsk II Wrocław 1-0 (0-0)
Jakub Tecław 90'

Stomil: Jakub Mądrzyk - Filip Wójcik (88' Piotr Kurbiel), Filip Szabaciuk, Jakub Tecław, Lukáš Kubáň, Mateusz Maćkowiak - Bartosz Florek (69' Marek Niewiadomski), Maciej Spychała (66' Sebastian Szypulski), Shun Shibata, Karol Żwir - Werick Caetano.

Śląsk II: Józef Burta - Kuba Lizakowski (88' Mateusz Lisowski), Łukasz Bejger, Mateusz Stawny, Olivier Wypart, Michał Szmigiel - Piotr Samiec-Talar (75' Marcel Zylla), Robert Pisarczuk (88' Mateusz Młynarczyk), Javier Ajenjo Hyjek (90' Filip Gryglak), Przemysław Bargiel (75' Łukasz Gerstenstein) - Kacper Radkowski.

Żółte kartki: Shibata, Wójcik, Szypulski - Bargiel, Wypart, Radkowski, Lizakowski, Pisarczuk, Lisowski.

Kolejne ligowe spotkanie Stomil Olsztyn rozegra w sobotę 24 września o 12:00. Na wyjeździe zmierzy się z wiceliderem tabeli eWinner II ligi - Zniczem Pruszków.