26.09.2022

Szczypiorniak przegrał na inaugurację nowego sezonu

W spotkaniu pierwszej kolejki sezonu 2022/2023 w I lidze piłki ręcznej Szczypiorniak Olsztyn przegrał we własnej hali 24:35 (11:19) z USAR-em Kwidzyn. Młodzi zawodnicy trenera Konstantego Targońskiego grali ambitnie. To jednak za mało, by sięgnąć po zwycięstwo z bardziej doświadczoną drużyną.

W pierwszych tygodniach olsztyński zespół nie może liczyć na wsparcie kontuzjowanych liderów - Wojciecha Golksa i Jakuba Ostrówki. Latem z Szczypiorniakiem rozstali się dwaj inni doświadczeni gracze - Radek Dzieniszewski i Piotr Dzido. Celem  na nowy sezon ma być więc utrzymanie w I lidze i ogrywanie młodych zawodników.

W niedzielnym meczu olsztyńska młodzież utrzymywała kontakt z rywalem przez 15 minut. Po kwadransie na tablicy wyników mielismy remis 6:6. Później jednak USAR Kwidzyn zaczął bezlitośnie wykorzystywać błędy gospodarzy. Do przerwy prowadził 19:11. A na początku drugiej połowy odskoczył nawet na 30:15. Ostatecznie podopieczni Konstantego Targońskiego ulegli silniejszemu rywalowi 24:35.

"Doświadczony zespół z Kwidzyna obnażył nasze błędy i pokazał bardzo dużo cwaniactwa, którego brakuje naszym młodym zawodnikom. Natomiast chciałbym podziękować swoim zawodnikom za walkę" - mówił po meczu szkoleniowiec Szczypiorniaka.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z trenerem gości Dominikiem Boryniem. Posłuchajcie!

Szczypiorniak Olsztyn - USAR Kwidzyn 24:35 (11:19)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:  Jakub PIKURA, Szymon KONARZEWSKI – Jakub JUREWICZ (7), Dominik ZIEJEWSKI (2), Dominik LEWANDOWSKI (3), Karol DOMAGALSKI (1), Jakub BĄDZELEWSKI, Jakub GÓRALSKI (2), Przemysław MOSIEWICZ (2), Oliwier PTAK (2), Krystian STRĄCZEK (1), Adam LEŚNIAK, Klaudiusz LESZCZYŃSKI, Kacper TOPA, Piotr FABISIAK (3), Łukasz SYPNIEWSKI (1).

Kolejne spotkanie Szczypiorniak Olsztyn rozegra w niedzielę 2 października o 15:00. Na wyjeździe zmierzy się z Jeziorakiem Iława.