20.11.2022

AZS za słaby na II ligę?

Nie ma "Kortowskiej Twierdzy" a jest ostatnie miejsce w tabeli grupy 2 II ligi siatkówki mężczyzn. Drużyna AZS UWM Olsztyn po ośmiu kolejkach obecnego sezonu ma na koncie tylko jeden punkt. Przegrała wszystkie mecze! A do niedawna nie wygrała choćby seta...

Blisko przełamania było w sobotę. Drużyna Pawła Borkowskiego podejmowała we własnej hali drugi zespół SMS-u PZPS Spała. Pierwszą partię wygrała 27:25. W kolejnych dwóch górą byli jednak goście (25:23, 25:17). AZS podniósł się jeszcze i doprowadził do tie-breaka zwyciężając w czwartym secie aż 25:14! Niestety ostatnie słowo ponownie należało do gości (15:8),

Akademicy długo w tym sezonie czekali na wygranie choćby seta. Tydzień wcześniej na wyjeździe ulegli 1:3 drużynie MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Poprzednie sześć spotkań przegrali w stosunku 0:3. W najbliższej kolejce zmierzą się na wyjeździe z KKS-em Kozienice (w sobotę 26 listopada o 17:00).