21.11.2022

Futsalowe derby Olsztyna dla kortowskich "Szpilek"!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała w hali V LO 5-2 (3-1) z AS Stomil Olsztyn i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy I ligi futsalu kobiet. Bohaterką derbowego spotkania była Natalia Łapińska, która strzeliła trzy bramki. W najbliższej kolejce "Szpilki" zmierzą się w Kortowie z Heliosem Białystok.

Drużyna z Kortowa po trzech kolejkach ma na koncie komplet punktów. Ale przyznać trzeba, że debiutujące w rozgrywkach 1 ligi zawodniczki Stomilu Olsztyn walczyły dzielnie z bardziej doświadczonymi koleżankami. Wynik niedzielnego meczu już w pierwszej minucie otworzyła Julia Klonowska. Ale podopieczne trenera Marka Maleszewskiego odpowiedziały trafieniem Wiktorii Fidurskiej. Do przerwy przegrywały jednak 1-3, bo kolejne bramki dla "Szpilek" zdobyły Natalia Łapińska i Joanna Ścisłowska. Ta pierwsza na początku drugiej połowy dorzuciła jeszcze dwa gole i było 5-1. Gospodynie stać było już tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki (ponownie trafiła Fidurska). Przegrały trzeci raz w tym sezonie.

"Kolejny raz pokazałyśmy, że jesteśmy mocnym zespołem, który potrafi fajnie rozpocząć spotkanie i posiada naprawdę ogromne doświadczenie na futsalowych boiskach. W każdym spotkaniu gramy o zwycięstwo" - mówiła Aleksandra Kojadyńska z AZS-u. "To był na pewno historyczny mecz. Jeszcze nigdy nie miałyśmy okazji spotkać się z drużyną z Olsztyna. Trzeba pochwalić dziewczyny ze Stomilu, że nie posiadając tego doświadczenia futsalowego, pokazały w tym meczu, że potrafią walczyć i chcą grać w piłkę."

Posłuchajcie, też jak niedzielne spotkanie podsumował Marek Malewszewski - trener AS Stomil Olsztyn.

AS Stomil Olsztyn - AZS UWM High Heels Olsztyn 2-5 (1-3)
Klonowska 1', Łapińska 9', 30', 32', Ścisłowska 18'  - Fidurska 7', 34'

AZS: Aleksandra Kojadyńska - Julia Klonowska, Anna Siwicka, Oliwia Cwalińska, Natalia Łapińska oraz: Aneta Wasilewska - Weronika Dąbrowska, Karolina Szymańska, Joanna Ścisłowska, Aleksandra Rojek, Katarzyna Grzesik, Julia Matłosz.

Stomil: Czasnojć - Milewska, Żukowska, Kowalczyk, Fidurska oraz Raczyńska, Popławska, Wolak, Wawrzeniak, Mroczkowska, Prusik, Szczepkowska, Kowalczyk, Furgała.

Czwarta kolejka obecnego sezonu I ligi futsalu kobiet została zaplanowana na pierwszy weekend grudnia. Ale AZS UWM High Heels Olsztyn zmierzy się już w najbliższą sobotę 26 listopada w Kortowie z Heliosem Białystok. Natomiast AS Stomil Olsztyn czeka wyjazdowe spotkanie z Pogonią Zduńska Wola.