04.12.2022

Warmia wciąż zawodzi. Czy grozi jej spadek z Ligi Centralnej?

Warmia Energa Olsztyn przegrała na wyjeździe 26:28 (11:11) z drużyną Orlen Upstream SRS Przemyśl i wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ligi Centralnej. Z dziesięciu spotkań rozegranych w tym sezonie zespół Dariusza Molskiego wygrał tylko dwa.

Sobotnie spotkanie w Przemyślu było bardzo wyrównane. Co pokazuje też wynik pierwszej połowy - 11:11. Przed dłuższy czas to gospodarze mieli minimalną przewagę. Natomiast po przerwie na prowadzenie udało się wyjść olsztynianom. Było jednak nieznaczne. Od stanu 13:12 do 18:17. Później przełamali się zawodnicy Orlenu Upstream SRS. W końcówce odskoczyli na trzy punkty (26:23) a ostatecznie wygrali mecz 28:26.

Warmia przegrała ósmy raz w tym sezonie. Za grę pochwalić należy Marcina Malewskiego (9 bramek), Marcina Laskowskiego (7) i jednego z nowych graczy - Jakuba Kohrsa (5). Pozostali zawodnicy zawiedli.

"To kolejny mecz, w którym nie potrafimy do końca utrzymać koncentracji i postawić kropki na i" - podsumował spotkanie trener Dariusz Molski.  "Pracujemy ciężko. Ale niestety nasza sytuacja zrobiła się nieciekawa... Nie potrafimy utrzymać równego rytmu, płynności grania. Jednak nie poddajemy się. Ja jestem dobre wiary. Do końca rundy musimy zdobyć sześć punktów. Nie mamy innego wyjścia, jak wygrywać. Nie będziemy się poddawać!".

Z Dariuszem Molskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Orlen Upstream SRS Przemyśl - Warmia Energa Olsztyn 28:26 (11:11)

Warmia: Makowski, Kaczmarczyk - Mucha, Reichel (1), Safiejko (1), Laskowski (7), Kohrs (5), Szniter, Pawelec (1), Konkel, Sikorski, Zemełka (1), Skiba (1), Malewski (9).

Sytuacja Warmii w tabeli Ligi Centralnej jest bardzo zła. Zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. W tym roku rozegra jeszcze dwa spotkania. Już w sobotę 10 grudnia o 18:00 w Biskupcu zmierzy się ze Stalą Gorzów. Tydzień później olsztyńską drużynę czeka wyjazdowy mecz z KS AZS-AWF Biała Podlaska. Jeśli się nie przełamie... zapewne zimą możemy spodziewać się jakichś zmian w klubie.