21.12.2022

Mistrzowska forma Indykpolu AZS Olsztyn!

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Iławie 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 29:27) Jastrzębski Węgiel i awansował na szóste miejsce w tabeli PlusLigi. Drużyna Javiera Webera kończy rok prezentując fantastyczną formę. Wygrała z Mistrzem i Wicemistrzem Polski poprzedniego sezonu!

Ponownie wychodząc z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia, trener Javier Weber postawił na tych samych zawodników, którzy świetnie prezentowali się w poprzednich czterech wygranych spotkaniach (z Cuprum Lubin, PGE Skrą Bełchatów, Cerradem Enea Czarnymi Radom oraz Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle). Choć podkreślić trzeba, że pierwszy raz od około miesiąca miał do dyspozycji wszystkich swoich graczy. Po urazach do pełnej sprawności wrócili już Moritz Karlitzek i Dawid Siwczyk.

Pierwsze dwa sety środowego meczu to koncertowa gra akademików. Wygrywali kolejno 25:19 i 25:18. Świetnie prezentowali się zwłaszcza w polu serwisowym i bloku. Tu pochwalić trzeba m.in. dwóch środkowych - Taylora Averilla i Mateusza Porębę - oraz oczywiście Karola Butryna. Atakujący ponownie grał fantastycznie. I poprowadził swoją drużynę do kolejnego zwycięstwa (zdobywając w sumie 23 punkty).

W trzeciej partii przebudzili się jastrzębianie. Choć do stanu 14:14 była ona bardzo wyrównana, później goście odskoczyli na czteropunktowe prowadzenie i nie oddali go już do końca. Cieszyli się ze zwycięstwa 25:21 i powrotu do walki o wygraną w całym spotkaniu. I przyznać trzeba, że mogli doprowadzić do tie-breaka. Ale głównie dzięki chwilowej słabości kortowskiego zespołu.

Do listy zawodników, którzy zasłużyli na pochwały dorzucić należy dwóch przyjmujących - Robberta Andringę i Bartłomieja Lipińskiego - którzy nie tylko dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków w obronie, ale też dorzucili sporo punktów w ataku. Ale bohaterem meczu został Jakub Hawryluk. To do młodego libero pierwszy raz w tym sezonie trafiła statuetka MVP. Ostatniego seta Indykpol AZS Olsztyn wygrał 29:27. Był on najbardziej wyrównany. Najpierw długo prowadzili przyjezdni. Potem to akademikom udało się zbudować kilkupunktową przewagę. Ale roztrwonili ją w końcówce i Jastrzębski Węgiel miał w górze dwie piłki setowe. Nie wykorzystał ich jednak, a gospodarze drugiej szansy nie zmarnowali i cieszyli się z dziesiątej wygranej w sezonie.

Posłuchajcie jak ostatni mecz w 2022 roku podsumowali Jakub Hawryluk i Joshua Tuaniga. Z zawodnikami Indykpolu AZS Olsztyn rozmawiali Janusz Siennicki i Mateusz Lewandowski.

Po świąteczno-noworocznej przerwie w rozgrywkach PlusLigi, Indykpol AZS Olsztyn kolejne spotkanie rozegra 7 stycznia. O 14:45 na wyjeździe zmierzy się z LUK Lublin. Transmisja oczywiście na antenie Radia UWM FM.