22.01.2023

Koniec serii. "Szpilki" przegrały pierwszy mecz w sezonie

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn przegrała na wyjeździe 3-5 (1-3) z Pogonią Zduńska Wolna, ale wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy rozgrywek I ligi futsalu kobiet. Dla kortowskich zawodniczek była to dopiero pierwsza porażka w obecnym sezonie. Wcześniej wygrały sześć spotkań.

Olsztynianki nowy rok rozpoczęły pokonując przed tygodniem na wyjeździe 6-0 Jezioranki Iława i z kompletem sześciu zwycięstw przyprzedzały w tabeli o 3 punkty AZS SGGW Warszawa. Pogoń była dopiero czwarta. Dlatego kortowska drużyna mogła liczyć na kolejną wygraną.

Niestety już w pierwszej połowie gospodynie trzykrotnie pokonały Aleksandrę Kojadyńską, na co "Szpilki" odpowiedziały jedynie bramką Anny Siwickiej. Do przerwy było więc 3-1. W drugiej połowie obie drużyny dorzuciły po dwa trafienia i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5-3 dla Pogoni. Dla AZS-u trafiały: Joanna Ścisłowska i ponownie Siwicka.

"Dobra passa się skończyła. To było ciężkie spotkanie. Gospodynie chciały zagrać swój najlepszy mecz i to zrobiły. A w pierwszej połowie zagraliśmy najgorsze 20 minut do tej pory. Druga była już lepsza, ale nie zdążyłyśmy dogonić zespołu ze Zduńskiej Woli" - mówiła w studiu Radia UWM FM Aleksandra Kojadyńska.

Z Aleksandrą Kojadyńską rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Mimo porażki AZS UWM High Heels Olsztyn wciąż zajumuje pierwsze miejsce w tabeli. Ale ma tyle samo punktów, co druga drużyna - AZS SGGW Warszawa. Zespół ze stolicy w ten weekend okazał się minimalnie lepszy od... Stomilu Olsztyn. Wygrał w stolicy Warmii i Mazur 3-2 (0-0). Bramki dla drużyny Marka Maleszewskiego strzelały:  Wiktoria Kowalczyk i Alicja Wawrzeniak.

Obie olsztyńskie drużyny zmierzą się w lidze już w najbliższej kolejcie. Czeka je także spotkanie w 1/16 finału Pucharu Polski. Oba spotkania odbędą się w hali w Kortowie - 4 i 6 lutego. Wcześniej studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pojadą do Warszawy na półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.