22.01.2023

Skromne zwycięstwo Constractu w Bochni

Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 2-1 (0-0) z dziewiątą drużyną tabeli Futsal Ekstraklasy BSF ABJ Bochnia. Było to już czternaste zwycięstwo zespołu Dawida Grubalskiego w obecnym sezonie. Pozostaje on wiceliderem rozgrywek - tracąc wciąż dwa punkty do Rekordu Bielsko-Biała.

W rundzie jesiennej w Lubawie gospodarze wygrali z drużyną z Bochni aż 8-0. Tym razem spotkanie było bardzo wyrównane. Więcej klarownych sytuacji stwarzali sobie zawodnicy Constractu, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik dopiero w 28. minucie otworzył Pedrinho. Kilka minut później na 2-0 podwyższył drugi z Brazylijczyków - Adriano.

Gospodarze w końcówce grali z wycofanym bramkarzem. I udało im się strzelić gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Piotr Matras. Ale na więcej nie było ich stać.

"Na pewno ten mecz nie należał do najłatwiejszych. Wynik otworzył się w drugiej połowie i mieliśmy już trochę inny mecz" - podsumował jeden z bohaterów spotkania, bramkarz Constractu Grzegorz Okuniewski.

BSF ABJ Bochnia – Constract Lubawa 1-2 (0-0)
Piotr Matras 39' – Pedrinho 28' Adriano 33'

Kolejne spotkanie Constract Lubawa rozegra już w środę 25 stycznia. We własnej hali o 19:00 zmierzy się z FC Toruń.