22.01.2023

KKS Agapit Olsztyn przegrał czwarty raz w tym roku

KKS Agapit Olsztyn przegrał na wyjeździe 85:88 (17:26, 21:21, 25:20, 22:21) z MKK Basket 25 Bydgoszcz i spadł na ósme miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet. W tym roku zawodniczki trenera Tomasza Sztąberskiego nie wygrały jeszcze żadnego spotkania...

Drużyna z Bydgoszczy przed niedzielnym meczem zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Wydawało się zatem, że po trzech kolejnych porażkach (z AZS-em Uniwersytet Warszawski, Grot F&F Automatyka Pabianice oraz Mon-Polem Płock), olsztynianki w końcu będą cieszyć się ze zwycięstwa. Choć w ich kadrze zabrakło tym razem Marty Sztąberskiej.

Rywalki niestety już w pierwszej kwarcie pokazały, że wcale nie będzie o to łatwo. Wygrały ją zdecydowanie 26:17. Kolejna zakończyła się remisem 21:21. I dopiero na początku drugiej połowy KKS zaczął odrabiać straty. Wyrównał pod koniec trzeciej kwarty - przy stanie 69:69. A później prowadził nawet 80:77. Ale końcówka znów należała do zespołu z Bydgoszczy, który ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa 88:85. I to mimo świetnej gry Alicji Wawrzyniak oraz Patrycji Daligi (które rzuciły kolejno 22 i 24 punkty).

"Nie weszliśmy w ten mecz we właściwym rytmie. Pierwsza kwarta ustawiła spotkanie. Gospodynie miały tzw. dzień konia. Rzucały za trzy punkty z niesamowitą skutecznością. I tyle... Taka jest koszykówka" - ocenił trener KKS-u Tomasz Sztąberski.

Ze szkoleniowcem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

MKK Basket 25 Bydgoszcz  - KKS Agapit Olsztyn 88:85 (26:17, 21:21, 20:25, 21:22)

KKS: Lena Dyjak, Martyna Przeradzka, Karina Gzinka (2), Julia Maciejczyk, Nikola Pałasz (3), Alicja Wawrzyniak (22), Patrycja Daliga (24), Karolina Giżyńska (18), Ksenia Woźniak, Aleksandra Mońko (16), Izabela Birkos, Zofia Szarpak.

Kolejne spotkanie KKS Agapit Olsztyn rozegra dopiero 4 lutego. W Jezioranach zmierzy się z Bogdanką AZS UMCS II Lublin.