Aktualności
19.02.2023

Indykpol przegrał w Warszawie

Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 1:3 (24:26, 19:25, 25:21, 22:25) z Projektem Warszawa i zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli PlusLigi. Niedzielne spotkanie momentami było bardzo wyrównane. Ale gospodarze (którzy nie zaznali jeszcze w tym roku smaku porażki) potrafili wykorzystać swoje atuty.

 

Siłą stołecznej drużyny w obecnym sezonie jest przede wszystkim atak. W meczu z Indykoplem na środku bloku zagrali: Jakub Kowalczyk i Piotr Nowakowski.  Solidnie prezentowała się także dwójka przyjmujących - Kévin Tillie i Artur Szalpuk - oraz niemiecki atakujący Linus Weber. A olsztyński zespół musiał radzić sobie bez Mateusza Poręby, który doznał urazu kolana. W wyjściowym składzie zastąpił go Szymon Jakubiszak. Trener Javier Weber ponownie rotował także rozgrywającymi. Na zmianę na parkiecie pojawiali się Grzegorz Pająk i Karol Jankiewicz.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Raz minimalną przewagę mieli gospodarze, by za chwilę stracić ją na rzecz akademików. W końcówce lepiej zachowali się warszawianie i wygrali 26:24. W drugim secie Projekt nawet na moment nie dał rywalom wyjść na prowadzenie. A od stanu 8:8 zaczął budować swoją wyraźną przewagą i tym razem wygrał zdecydowanie 25:19.

Słasze spotkanie rozgrywał Jakub Hawryluk - zazwyczaj pewny punkt w obronie olsztyńskiej drużyny. Za to pewny pod siatką i w polu serwisowym był Moritz Karlitzek. I m.in. dzięki niemu, a także przebudzeniu Karola Butryna, Indykpol potrafił zwyciężyć w trzeciej partii 25:21. Ale na więcej w niedzielę gości nie było już stać. Znów zaczęli zawodzić w przyjęciu, co skrupulatnie wykorzystali warszawianie. Wygrali łatwo 25:16 a w całym meczu 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Kowalczyk.

Mateusz Lewandowski i Janusz Siennicki o podsumowanie spotkania w Warszawie poprosili Moritza Karlitzka i Jakuba Hawryluka. Posłuchajcie!

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra w piątek 24 lutego. O 17:30 na wyjeździe zmierzy się z Treflem Gdańsk. Będzie to pojedynek drużyn, które zajmują obecnie szóstą i siódmą pozycję w tabeli PlusLigi. Akademicy tracą do trójmiejskiej ekipy tylo jeden punkt.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: