20.02.2023

Zrobiły to! Futsalistki z UWM zagrają w Ekstralidze!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała w Kortowie w spotkaniu ostatniej kolejki obecnego sezonu 1 ligi 5-4 (0-2) AZS SGGW Warszawa i obroniła pozycję lidera tabeli swojej grupy. Zawodniczki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wywalczyły zatem upragniony awans do Ekstraligi!

Niedzielny mecz miał zadecydować który z zespołów będzie mógł już cieszyć się z bezpośredniego awansu, a który powalczy o niego w barażach. Zarówno olsztynianki, jak i ich rywalki zgromadziły wcześniej 24 punkty. Podopieczne Ewy Kuliś mogły jednak pochwalić się lepszym bilansem bramkowym i miały także przewagę w postaci zwycięstwa w pierwszym spotkaniu między tymi drużynami w Warszawie. Wystarczał im zatem remis.

Ale zawodniczkom ze stolicy równie mocno zależało na osiągnięciu swojego celu. I po pierwszej połowie prowadziły 2-0. Wynik już w drugiej minucie otworzyła Agata Kucharska. A chwilę później Aleksandrę Kojadyńską pokonała też Weronika Bekker. Jednak po przerwie fantastycznie grać zaczęła Anna Siwicka. Strzeliła aż cztery bramki. Jedno trafienie dołożyła też Natalia Łapińska. Warszawianki odpowiedziały jedynie golami Barbary Łoniewskiej i - ponownie  Weroniki Bekker. Mecz zakończył się więc zwycięstwem "Szpilek" 5:4 i  to one cieszą się z awansu.

"W tym roku nie przegrałyśmy w Kortowie żadnego spotkania! Konsekwencja, ciężka praca, sportowe emocje i mamy ten sukces. Bardzo się cieszę! Natomiast pamiętajmy, że ten awans oznacza jeszcze cięższą pracę, która nas czeka. Na pewno będziemy potrzebowały wzmocnień i rozwijania tego naszego warsztatu futsalowego" - mówiła po meczu Aleksandra Kojadyńska.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także ze strzelczynią czterech bramek w niedzielnym spotkaniu - Aleksandrą  Siwicką. Posłuchajcie!

AZS UWM High Heels Olsztyn - AZS SGGW Warszawa 5-4 (0-2)
Anna Siwicka 21', 24', 31' 35', Natalia Łapińska 32' - Agata Kucharska 2', Weronika Bekker 7', 39', Barbara Łoniewska 28'

AZS UWM: Aleksandra Kojadyńska - Anna Siwicka, Julia Klonowska, Oliwia Cwalińska, Natalia Łapińska. Rezerwowe: Aneta Wasilewska, Karolina Depka, Weronika Dąbrowska, Karolina Szymańska, Joanna Ścisłowska, Paulina Mazurkiewicz.
AZS SGGW: Julia Kryczkowska - Weronika Bekker, Eliza Stawicka, Natalia Matuszewska, Agata Pochroń. Rezerwowe: Patrycja Rola - Izabela Konobrodzka, Barbara Łoniewska, Zuzanna Majewska, Gabriela Mańka, Aleksandra Ogonowska, Agata Kucharska, Wiktoria Porębska.

W tym sezonie przed "Szpilkami" jeszcze dwa wyzwania. Już w czwartek 23 lutego rozpoczną w Gdańsku rywalizację w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Później czeka je rywalizacja w ćwierćfinale Pucharu Polski. Trzymamy mocno kciuki!