16.03.2023

Constract w półfinale Pucharu Polski

Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 6-1 (3-1) drużynę Eurobus Przemyśl i awansował do półfinału Pucharu Polski w futsalu. Szansę na wywalczenie tego trofeum będą miały także także: Jagiellonia Białystok, Red Dragons Pniewy i Rekord Bielsko-Biała lub Piast Gliwice.

Zespół Dawida Grubalskiego, który jest wiceliderem Futsal Ekstraklasy był zdecydowanym faworytem środowego meczu. Mierzył się bowiem z pierwszoligowcem. Wynik spotkania już w drugiej minucie otworzył Malaguti. Prowadzenie gości podwyższali przed przerwą jeszcze Ludgero oraz Pedrinho. Przemyślanie jedyną bramkę strzelili pod koniec pierwszej połowy, a jej autorem był Dmitrij Syczewskij.

Po przerwie do bramki gospodarzy ponownie trafił Malaguti a także Paweł Kaniewski i Jaakko Alasuutari. Co dało Constractowi pewne zwycięstwo 6-1.

Posłuchajcie, jak mecz podsumował trener Dawid Grubalski. Rozmawiał z nim Piotr Szauer.

Eurobus Przemyśl - Constract Lubawa 1-6 (1-3)
Dmitrij Syczewskij 19 - Malaguti 2', 23', Ludgero 12', Pedrinho 14', Paweł Kaniewski 32', Jaakko Alasuutari 40'

Półfinałowe spotkania Pucharu Polski zostaną rozegrane  29 marca i 5 kwietnia. Awans oprócz Constractu wywalczyły także: Jagiellonia Białystok i Red Dragons Pniewy. Ostatniego półfianlistę wyłoni mecz: Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice.