28.03.2023

Na podium Futsal Ekstraklasy bez zmian

Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 7-0 (2-0) Red Devils Chojnice i wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Traci cztery punkty do lidera. Rekord Bielsko-Biała pokonał także 7-0 Red Dragons Pniewy. Najlepsze drużyny obecnego sezonu zmierzą się teraz w półfinale Pucharu Polski.

Niedzielne spotkanie w Chojnicach drużyna Dawida Grubalskiego kontrolowała od pierwszej do ostatniej minuty. Szybko wyszła na prowadzienie po bramce swojego najskuteczniejszego zawodnika - Jakuba Raszkowskiego. Przed przerwą na 2-0 trafił jeszcze Maciej Jankowski. Kolejne gole w drugiej połowie dorzucili natomiast:  Malaguti (trafił dwukrotnie), Adriano oraz Tomasz Kriezel. Do własnej bramki trafił także Pavlo Skubchenko. To złożyło się na pewne zwycięstwo 7-0.

"W drugiej połowie otworzyło się więcej przestrzeni dla nas i wykorzystaliśmy to. Mieliśmy plan na ten mecz. Udało się go zrealizować. Chcieliśmy wysoko wychodzić z pressingu, bo wiemy, że Chojnice to trudny teren" - mówił po meczu drugi trener Constractu, Nicolae Neagu.

Red Devils Chojnice - Constract Lubawa 0-7 (0-2)
Jakub Raszkowski 4', Maciej Jankowski 13', Pavlo Skubchenko 23' (samobójcza), Malaguti 23', 28', Adriano 31', Tomasz Kriezel 34'

W czołówce tabeli nie zmieniło się nic. Liderem wciąż jest Rekord Bielsko-Biała. Cztery punkty traci Constract Lubawa a aż piętnaście - Piast Gliwice. Kolejne ligowe spotkanie lubiawianie rozegrają w poniedziałek 3 kwietnia. We własnej hali podejmą zespół Futsal Leszno. Ale wcześniej - w środę 29 marca o 19:00 - do Lubawy przyjedzie Rekord, by rozegrać pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski.