21.05.2023

Stomilanki kończą sezon zwycięstwem i wygrywają I ligę!

Stomilanki Olsztyn wygrały na stadionie przy al. Piłsudskiego 3-0 (2-0) z Marcusem Gdynia i zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli I ligi piłki nożnej kobiet w sezonie 2022/2023. Drużyna Dariusza Maleszewskiego już wcześniej była pewna awansu do Ekstraligi.

By wygrać ligę olsztyński zespół musiał nie tylko pokonać w niedzielę gdynianki, ale też liczyć na potknięcie wicelidera - Rekordu Bielsko-Biała. Spełnione zostały oba warunki. Rekord niespodziewanie przegrał na wyjeździe 1-2 z Ząbkovią Ząbki. A Stomilanki były zdecydowanie lepsze od ekipy Marcusa. Choć na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie przy Alei Piłsudskiego czekali niemal do końca pierwszej połowy. W 41. minucie rywalkom urwała się Katarzyna Kałużna i sprytnym strzałem przelobowała bramkarkę rywalek.

Kolejne gole padły już po przerwie. W 58. minucie pół boiska z piłką przebiegła wprowadzona wyjątkowo dopiero w drugiej połowie Eshter Sunday. Nigeryjska napastniczka podała piłkę do czekającej przed pustą bramką Kałużnej i było 2-0. W 77. minucie ładnym strzałem sprzed pola karnego popisała się natomiast Alicja Sokołowska, ustalając wynik spotkania na 3-0.

"Dziewczyny pokazały, że do końca miały determinację, żeby zakończyć ligę zwycięstwem i - przede wszystkim - na pierwszym miejscu. Chcemy grać, zdobywać punkty i cały czas rozwijać zespół" - mówił po meczu trener Stomilanek, Dariusz Maleszewski. "Przed nami Ekstraliga - czyli większe wyzwanie niż dotychczas: organizacyjnie, sportowo i finansowo. Liczymy na wsparcie nowych sponsorów. Mamy plan i cały czas go realizujemy. Nie zatrzymujemy się i patrzymy cały czas do przodu!".

Stomilanki Olsztyn - Marcus Gdynia 3-0 (1-0)
Katarzyna Kałużna 41', 58', Alicja Sokołowska 77'

Stomilanki: Ptaszek - Kałużna, Bida (78’ Milewska) , Korzec, Rosiak, Kędzia, Taranowska (78’ Żukowska), Libera, Olender (46' Sunday), Skrzypińska, Sokołowska.

W ostatniej kolejce obecnego sezonu 1 ligi piłki nożnej kobiet Stomilanki pauzują. Rozegrały już wszystkie swoje spotkania a w tabeli mają cztery punkty przewagi nad drugim Rekordem Bielsko-Biała.