Aktualności
18.11.2023

Każda seria kiedyś się kończy... Warmia przegrała z Jeziorakiem

Warmia Energa Olsztyn przegrała na wyjeździe 36:38 (16:20) z Jeziorakiem Iława i wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A I ligi piłki ręcznej. Była to pierwsza porażka drużyny prowadzonej przez Karola Adamowicza w obecnym sezonie. Natomiast Szczypiorniak Olsztyn uległ aż 21:43 (9:21) KPR-owi Gryfino.

Foto: Warmia Energa Olsztyn

Po serii sześciu kolejnych zwycięstw, wiceliderowi tabeli przytrafiło się słabsze spotkanie. W sobotę w Iławie Jeziorak od początku grał bardzo dobrze. Goście dopiero około 20 minuty na moment wyszli na prowadzenie. Ale do przerwy i tak przegrywali 16:20.

Po zmianie stron swoją przewagę iławianie zwiększyli nawet do ośmiu bramek (25:17). Warmia dopiero w końcówce zaczęła gonić, ale mimo niezłej postawy Andrzeja Kryńskiego i Marcina Malewskiego, nie udało jej się wyrównać. Przegrała nieznacznie 36:38. Jeziorak wygraną zawdzięcza w dużej mierze skuteczności dwóch zawodników. 12 bramek rzucił Karol Cichocki a tylko jedną mniej - Tomasz Klinger.

"Mecz nie układał się po naszej myśli. Popełnialiśmy sporo błędów. Nie rzucaliśmy w sytuacjach stuprocentowych. Z takim przeciwnikiem jak Jeziorak skończyło się to porażką. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski. Myślę, że będzie to impuls do bardziej wytężonej pracy" - mówił po spotkaniu trener Warmii Karol Adamowicz.

Jeziorak Iława - Warmia Energa Olsztyn 38:36 (20:16)

Warmia Energa: Cezary Kaczmarczyk, Dominik Jaworski - Dawid Reichel, Michał Safiejko (2), Szymon Adamczyk (5), Filip Drobik (1), Dawid Przysiek (2), Michał Sikorski (2), Jan Lewandowski (3), Jakub Zemełka (5), Piotr Skiba, Andrzej Kryński (7), Piotr Dzido (1), Marcin Malewski (8).

Warmia mimo porażki utrzymała drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi. Ostatnią pozycję okupuje natomiast Szczypiorniak Olsztyn. Zespół Krzysztofa Maciejewskiego przegrał ósme kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe uległ 21:43 (9:21) KPR-owi Gryfino. A walczyć musiał w jedenastoosobowym składzie.

KPR Gryfino - Szczypiorniak Olsztyn 43:21 (21:9)
Szczypiorniak: Konarzewski, Kowalczyk - Groch (3), Ziejewski (4), Domagalski (7), Kulas (1), Karpiszen, Strączek (4), Szmidt (1), Grabowski, Ostrówka (1).

 

W dziewiątej kolejcie sezonu 2023/2024 w I lidze Szczypiorniak Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z AZS-em UKW Bydgoszcz. Spotkanie zaplanowano na sobotę 25 listopada o 16:00. Godzinę później w hali w Biskupcu Warmia Energa Olsztyn zagra z SMS-em ZPRP I Kwidzyn.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: