Aktualności
19.11.2023

Ostatni mecz jak cała runda. Stomilanki zakończyły ligową jesień porażką

Stomilanki Olsztyn przegrały na boisku przy ul. Żytniej 0-1 (0-1) z AP Orlen Gdańsk i kończą rundę jesienną sezonu 2023/2024 w Ekstralidze na ostatniej pozycji w tabeli. Drużyna Dariusza Maleszewskiego wygrała tylko jeden mecz. Na koncie ma też jeden remis i... aż dziewięć porażek.

 

Debiut olsztynianek w najwyższej klasie rozgrywkowej nie wypadł tak, jak zapewne wymarzyły sobie to same zawodniczki i trenerzy. Ostatnie w tym roku ligowe spotkanie było okazją do poprawy humoru. Jednak zaczęło się fatalnie, bo już w piątej minucie to drużyna z Gdańska wyszła na prowadzenie. Bramkę strzeliła Kimberly Sanford.

W dalszej części meczu Stomilanki próbowały konstruować akcje i stwarzać groźne sytuacje, by choćby wyrównać. Ale nawet to im się nie udało. W fatalnym stylu kończą rundę jesienną...

"Jesteśmy bardzo młodym zespołem. Mamy bagaż doświadczeń z tej rundy jesiennej i trzeba się przygotować do rundy wiosennej w taki sposób, by walczyć o utrzymanie w Ekstralidze" - mówił na antenie Radia UWM FM trener Dariusz Maleszewski. "Jest jakiś plan, żeby zmodyfikować kadrę. Pojawiają się jakieś opcje. Jakieś zmiany na pewno nastąpią, bo muszą."

Z Dariuszem Maleszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Stomilanki Olsztyn - AP Orlen Gdańsk 0-1 (0-1)
Kimberly Sanford 5'

Stomilanki: Krajewska - Libera, Taranowska, Silny (58' Skrzypińska), Kędzia, Korzec, Kałużna, Sokołowska (23' Żukowska), Osajkowska, Drąg, Fran (78' Kamala) 

Przed Stomilankami w tym roku jeszcze mecz 1/16 finału Pucharu Polski. W sobotę 25 listopada o 12:00 na wyjeździe zmierzą się z drugoligową drużyną Wanda Nowa Huta (Kraków).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: