Aktualności
29.03.2024

Konrad Bukowiecki: Na pewno ten rok będzie pracowity!

"Na pewno ten rok będzie pracowity!" - zapowiada przed wylotem na trzytygodniowy obóz do RPA Konrad Bukowiecki. Kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn swój pierwszy start planuje na 18 maja. Chce być gotowy do rywalizacji w Mistrzostwach Europy w Rzymie oraz Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

 

2024 rok Bukowiecki rozpoczął od trzytygodniowego obozu w Republice Południowej Afryki. Kontuzja łokcia wykluczyła jednak kulomiota klubu AZS UWM Olsztyn ze startów w hali. Spokojnie leczył uraz i trenował w Olsztynie. Był także na dwóch krótkich obozach w ośrodkach szkoleniowych w Szczyrku i Spale.

Jak czuje się dziś? "Jest lepiej! Ciężko pracowałem na to, żeby wyjść z tego całego kontuzyjnego bagna. Naprawdę ciężko trenowałem i mam nadzieję, że to daje efekty a im bliżej tych docelowych imprez to moje zdrowie będzie coraz lepsze" - przyznaje zawodnik. "W następnym tygodniu wylatuję na trzy tygodnie do RPA - do mojego ulubionego miejsca. I tak naprawdę to będzie już taki ostatni ciężki akcent przed sezonem letnim."

Na czym planuje teraz skupić się podczas treningów? "Przede wszystkim na pchnięciu kulą. W ostatnim czasie tego brakowało. Oczywiście nie mogę nagle teraz wejść w ten trening i oddawać nie wiadomo, ile pchnięć, na nie wiadomo, jakie odległości. Po prostu ten mój łokieć nie jest jeszcze na to gotowy. Wszystko stopniowo idzie do przodu i jeśli będzie tak, jak jest teraz, to sobie z tym poradzę. Nie mówię, że nic mnie nie boli. Ale ten ból jest na tyle mały, że sobie z tym poradzę. Oby nie było gorzej."

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Pierwszy start w 2024 roku Bukowiecki planuje na 18 maja (70. Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie). "Nie chcę się za wcześnie pokazywać, bo wiem, że czas działa na moją korzyść. Po Chorzowie będę startował w Oleśnicy i Białymstoku. Po koniec maja jest jeszcze parę meetingów, ale jeszcze nie zdecydowałem, czy na nich się pojawię. Na pewno ten rok będzie pracowity" - zapowiada zawodnik.

Główne imprezy, na których planuje się pojawić to Mistrzostwa Europy w Rzymie, Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy oraz oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: