Aktualności
06.06.2024

Mateusz Antolak: W perpektywie trzech lat chcemy zacząć pukać do Superligi

Nowy trener Warmii Energa Olsztyn deklaruje walkę o awans do Ligi Centralnej. "Celem na pewno będzie zajęcie pierwszego miejsca w lidze i wystąpienie w Turnieju Mistrzów. Chcielibyśmy żeby ten zespół był mocny i gotowy na awans" - mówi Mateusz Antolak. Klub potwierdził już pierwsze transfery.

 

W zakończonym niedawno sezonie Warmia Energa Olsztyn zajęła drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi. Bilans drużyny trenera Karola Adamowicza był jednak bardzo dobry. To 20 zwycięstw i tylko 4 porażki. Szkoleniowiec po ostatnim meczu poinformował, że rezygnuje z prowadzenia zespołu. "Ze względu na moje liczne dodatkowe obowiązki, tego czasu zrobiło się bardzo, bardzo mało. W związku z tym podjęliśmy decyzję, że w przyszłym sezonie będzie zatrudniony inny trener" - tłumaczył na naszej antenie Adamowicz. "Zostaję w klubie, ponieważ pracuję jako koordynator wojewódzki w Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Będę pełnił dalej tę funkcję a w Warmii powstają już grupy młodzieżowe. Będę pełnił rolę osoby, która trochę pomaga, wspiera mniej doświadczonych, młodszych trenerów."

Właśnie takiemu młodemu, bo 34-letniemu szkoleniowcowi klub powierzył funkcję pierwszego szkoleniowca. Mateusz Antolak podpisał z Warmią trzyletnią umowę. To były zawodnik m.in. Azotów Puławy. Od kilku sezonów zajmuje się szkoleniem młodzieży, a przez ostatnie dwa lata pracował z II-ligowym Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka. 

"Bardzo mnie cieszy, że są plany na to, żeby mi zaufać i pozwolić mi spokojnie pracować przez te trzy lata. Plany sa bardzo perspektywiczne. Warmia to klub z tradycjami, który grał w Ekstraklasie. Chcielibyśmy w perspektywie tych trzech lat zacząć pukać do Superligi" - mówi Antolak. "Przychodzę ze swoją wizją i pomysłem. Chcę dać drużynie nową jakość!".

Z Mateuszem Antolakiem rozmawiał Patryk Gąsiorowski. Posłuchajcie!

Przypomnijmy, że z Warmią po sezonie rozstali się: Dominik Jaworski, Szymon Adamczyk, Jakub Zemełka i Andrzej Kryński. Wśród nowych zawodników, którzy zasilą klub są m.in. Jakub Ostrówka (ze Szczypiorniaka Olsztyn) oraz Michał Derdzikowski (MKS Grudziądz).

ZOSTAJĄ:

Dawid Przysiek (rozgrywający)
Wiktor Zamojski (rozgrywający)
Piotr Rynkiewicz (bramkarz)
Bartosz Prusko (skrzydłowy)
Jan Lewandowski (rozgrywający)
Filip Drobik (skrzydłowy)
Cezary Kaczmarczyk (bramkarz)
Piotr Dzido (K) (kołowy)
Piotr Skiba (rozgrywający)
Michał Safiejko (rozgrywający)
Michał Sikorski (skrzydłowy)
Marcin Malewski (rozgrywający)
Dawid Reichel (rozgrywający)

ODESZLI:

Andrzej Kryński (skrzydłowy)
Szymon Adamczyk (skrzydłowy)
Dominik Jaworski (bramkarz)
Jakub Zemełka (kołowy)

PRZYCHODZĄ:

Michał Derdzikowski - MKS Bodega Grudziądz
Jakub Ostrówka - Szczypiorniak Olsztyn

Przyjaciele - stań się jednym z nich: