Aktualności
10.06.2024

Jeziorowcy wciąż niepokonani w PFL2

Drużyna futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers wygrała na wyjeździe 40:0 z Angels Toruń i jest jedynym niepokonanym zespołem rozgrywek PFL2 w sezonie 2024. Jeziorowcy są na dobrej drodze do rozstawienia w fazie play-off. Ale przed nimi jeszcze trzy mecze rewanżowe. Najbliższy już 22 czerwca w Kortowie.

 

Foto: DuPho

W sobotę do składu Lakersów po kontuzjach wrócili m.in. Kamil Polski i Dariusz Dołkowski. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Przewaga gości zaczęła się rysować zdecydowanie w trzeciej i czwartej kwarcie. "Po przerwie ten mecz wyglądał zdecydowanie inaczej. Było to spowodowane dwoma czynnikami. Ewidentnie zmieniliśmy taktykę i podejście do tego spotkania. Ale też nie ukrywamy, że Angels Toruń miało wąską ławkę. Dobrze wiemy, co to znaczy - zwłaszcza przy takiej pogodzie. Kilku zawodników z Torunia ewidentnie osłabło" - mówi Krzysztof Mrówka.

Koordynator sekcji futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers zaznacza też, że na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna. "Na pewno takie osoby, jak Kamil Zboch, Artur Paź, Adrian Dąbrowski czy cała nasza linia ofensywna - to są filary drużyny. Oni decydują o sile naszego zespołu. Ale na pewno trzeba też zwrócić uwagę na naszych młodych zawodników, którzy bez kompleksów wdzierają się do pierwszej drużyny - Adama Mieczańca (który zdobył swoje pierwsze przyłożenie), Filipa Sucheckiego i Bartosza Zimnego (który został MVP defensywy). W drugiej połowie rewelacyjnie zaprezentował się Łukasz Nakielski, dla którego był to debiut w drużynie seniorskiej."

Najwięcej punktów dla Jeziorowców zdobył w sobotę Cyprian Wiącek i został on MVP całego meczu. Martwić możne natomiast kontuzja jednego z liderów linii ofensywnej - Łukasza Markowskiego.

Z Krzysztofem Mrówką rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Kolejne spotkanie Jeziorowcy rozegrają na własnym boisku. W sobotę 22 czerwca o 13:00 w Kortowie zmierzą się ponownie z Angels Toruń.

Grafika: Polska Futbol Liga

Przyjaciele - stań się jednym z nich: